Skarpa w Ćmielowie będzie zabezpieczona przed erozją

Zagrażająca bezpieczeństwu kierowców i innym użytkownikom dróg skarpa w Ćmielowie zostanie zabezpieczona jeszcze w tym roku.
W tej sprawie podpisana została stosowna umowa z wykonawcą inwestycji.
– Obiecałam mieszkańcom gminy Ćmielów, że rozwiążemy problem niebezpiecznej skarpy. Mogę powiedzieć, że słowa dotrzymałam. Dowodem podpisanie umowy z wykonawcą. Inwestycja zostanie zakończona jeszcze w tym roku – mówi starosta ostrowiecki, Marzena Dębniak.
Wartość inwestycji wynosi 4 541 475 zł, z czego 3 788 000 zł pochodzi z dofinansowania z budżetu państwa. Pozostałe 20% środków pochodzi z budżetu powiatu ostrowieckiego i gminy Ćmielów.
– Zadanie obejmuje wykonanie muru oporowego, który będzie zatrzymywał spływające masy ziemi na drogę. Wykonane zostanie również ?gwoździowanie? skarpy, czyli założenie 6-metrowych żerdzi stalowych, które będą zapobiegały osuwaniu się skarpy. Dodatkowo będą wykonane wzmocnienia płytami ażurowymi tzw. geokratą, która będzie zabezpieczała przed erozją. Powstaną również głębsze rowy- wyjaśnił naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju, Tomasz Mroczek.
Krzysztof Dychała – właściciel firmy KDBUD, poinformował, że prace zakończą się jeszcze w tym roku, najpóźniej do 20 grudnia.
– Od poniedziałku wchodzimy ze sprzętem na plac budowy. Droga zostanie zamknięta, a kierowcy będą korzystali z wytyczonych objazdów. Wyznaczony termin wykonania jest realny- wyjaśnił wykonawca.
Skarpa została zniszczona w wyniku intensywnych opadów deszczu w 2014 roku. Obecnie wymaga zabezpieczenia w celu uniknięcia poważniejszych skutków i zagrożeń.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *