Przed nami Dniu Muzyki. Odbierz zaproszenia na inauguracyjny koncert

Koncert pianistki Teresy Kaban i flecisty Henryka Błażeja (na zdjęciu) zainauguruje XIII Dni Muzyki, które rozpoczynają się w najbliższy piątek w Ostrowcu Świętokrzyskim.


Teresa Kaban i Henryk Błażej są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie. Solistyczną działalność koncertową artyści rozpoczęli jeszcze na studiach. Od tego czasu koncertowali na wszystkich niemal estradach Polski, a także w 40 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Jako soliści brali udział w licznych krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych, od Los Angeles, Miami, poprzez Londyn, Warszawę, Łańcut, Kecskemet, Lwów, aż po Bagdad, Koreę i Japonię. Jako soliści i kameraliści nagrali również kilkadziesiąt godzin muzyki dla Polskiego Radia w Warszawie oraz dla radia włoskiego, niemieckiego, angielskiego, amerykańskiego, koreańskiego, chorwackiego, słowackiego,
austriackiego, czeskiego, BBC w Londynie i innych.
W Urzędzie Stanu Cywilnego zaprezentują program ?Muzyczne echa Dalekiego Wschodu?. Początek w piątek 6 września br. o godz.19. Uwaga, na to wydarzenie obowiązywać będą zaproszenia, które od dziś od godz.10 można pobrać z kasy kina ?Etiuda?. Szczegóły telefoniczne: 604 90 86 89.
W ramach tegorocznej odsłony Dni Muzyki zobaczymy i usłyszymy w sobotę w kinie ?Etiuda? koncert muzyki włoskiej ?Mia Italia? w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali (początek 17). Towarzyszyć im będzie Jarek Wist z zespołem.

Na finał w Kolegiacie Św. Michała Archanioła o godz. 19 w niedzielę ?W kwartecie i duecie? wystąpią: Bacewicz String Quartet oraz Dalbergia Duo. Wstęp na sobotni i niedzielny koncert wolny.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Przed nami Dniu Muzyki. Odbierz zaproszenia na inauguracyjny koncert

  • 3 września 2019 at 12:51
    Permalink

    z pewnością wysłucham wszystkich tych koncertów bo dość już tego jazgotu hip-hopowego czy disco polo

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *