Ostrowiecki turniej na dwa tygodnie przed początkiem sezonu. Siatkarki zapraszają na prezentację zespołu

Weekend w Mielcu

Weekend siatkarki KSZO spędziły na Turnieju o Puchar Prezydenta Mielca. Na otwarcie turnieju, w pierwszym dniu gospodynie z UKS SMS Szóstka Mielec pokonały Karpaty Krosno 3:0. W drugim meczu Jedynka Tarnów pokonała Karpaty Krosno 2:1.

W wyjściowym składzie KSZO występowały: Szczygieł, Kapturska, Salanciova, Kędziora, Abramajtys, Kobus, Samul (libero). Drugiego dnia nasz zespół, który w Mielcu grał też z Julką Marcyjanik na libero, rozpoczął start w turnieju od mocnego akordu, bo od wygranej 2:1 (22:25, 25:16, 25:20) z 7R Solna Wieliczka, jak się wydaje najsilniejszej drużyny ze wszystkich startujących w zawodach. W dwóch kolejnych spotkaniach ostrowczanki musiały jednak uznać wyższość rywalek. Przegrały 1:2 (25:20, 22:25, 14:25) z Jedynką Tarnów i 1:2 (21:25, 25:16, 21:25) z UKS SMS Szóstką Mielec.

W niedzielę zespół z Tarnowa ograł szóstkę z Wieliczki 2:1. My jednak czekaliśmy najbardziej na naszą konfrontację z Karpatami Krosno. Niestety, pierwszego seta KSZO przegrał 15:25. W drugim szło naszym siatkarkom ciężko. Było 4:7, ale po serii udanych zagrań KSZO prowadził już 11:9 i 14:10! Ostrowczanki utrzymywały przewagę, dobrze grała Monika Kacprzak. W końcówce wygrywały już 22:17 i było jasne, że o wyniku meczu zdecyduje trzeci set. Druga partia zakończyła się wygraną 25:18. W trzeciej wciąż nasza drużyna męczyła się. Na początku tej odsłony przegrywała 4:6, ale później dała odskoczyć Karpatkom na 7:14 i 10:20! Na parkiecie pojawił się drugi skład i było 14:20. Ostatecznie skończyło się na 17:25 i 1:2 w całym meczu. Niestety, na poczynaniach zespołu odbiły się trudy rozgrywanych w sobotę aż trzech spotkań.

KSZO zajął w turnieju  czwarte miejsce. Zwyciężyła ekipa UKS Jedynka Tarnów przed Stalą Mielec, 7R Solną Wieliczka, KSZO i Karpatami Krosno.

Obserwatorzy turnieju podkreślają dobrą postawę naszej drużyny i momentami bardzo dobrą grę. Faktycznie, wtedy gdy na parkiecie pojawiały się na skrzydłach Joanna Kapturska i Erica Salanciova KSZO był trudny do zatrzymania i nawet seriami gromadził punkty. Wiadomo jednak, że trener Łukasz Marciniak chciał sprawdzić w boju wiele elementów gry, toteż skromne przegrane nie powinny zaskakiwać, tym bardziej, że wyniki na tym etapie przygotowań nie są tak istotne, jak w sezonie.

Prezentacja zespołu i Turniej o Puchar Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego

W najbliższy weekend, w dniach od 14 do 15 września, KSZO organizuje coroczny turniej towarzyski we własnej hali. Poprzedzi go prezentacja drużyny, na którą klub serdecznie zaprasza wszystkich kibiców. W turnieju wystartują cztery drużyny. Oprócz KSZO na parkiecie zobaczymy siatkarki Sparty Warszawa, Jokera Świecie i SMS PZPS I Szczyrk.

Oto terminarzyk turnieju

14 września (sobota)

16.00: prezentacja zespołu

17.00: Joker Świecie ? Sparta Warszawa

19.00: KSZO ? SMS Szczyrk

15 września (niedziela)

10.00: Joker Świecie ? SMS Szczyrk

12.00: KSZO ? Sparta Warszawa

16.00: Sparta ? SMS Szczyrk

18.00: KSZO ? Joker Świecie

Trenerzy tuż przed turniejem zdecydują, czy mecze rozgrywane będą w wymiarze trzech setów, czy też do trzech wygranych setów.

Na tydzień przed inauguracją rozgrywek w I lidze podopieczne trenera Łukasza Marciniaka rozegrają ostatnie spotkanie kontrolne. Przypomnijmy, że start I ligi wyznaczono na 28 września. Ostrowczanki zagrają wtedy u siebie z SMS PZPS I Szczyrk.

Rozpoczyna się sprzedaż karnetów

Od wtorku, 17 września, rozpocznie się sprzedaż karnetów na zbliżający się sezon pierwszoligowy. Karnety będą upoważniały do wstępu na mecze sezonu zasadniczego oraz play-off. Będzie je można nabyć w siedzibie klubu przy ulicy Świętokrzyskiej 11, na drugim piętrze w pokoju 3.21, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10 do 16. Karnety VIP skalkulowano na 150 zł, normalne na 100 zł, a ulgowe na 70 zł.

Print Friendly, PDF & Email

4 thoughts on “Ostrowiecki turniej na dwa tygodnie przed początkiem sezonu. Siatkarki zapraszają na prezentację zespołu

 • 09/09/2019 at 15:13
  Permalink

  Chyba was sutki swedza kto da tyle za karnet na siatkę hahaha

  Reply
 • 09/09/2019 at 19:30
  Permalink

  To że Ciebie nie stać, nie znaczy że innych też nie stać.

  Reply
  • 09/09/2019 at 20:27
   Permalink

   Mnie stać ale wolę kupić na piłkę bo to miasto tym żyje nie jakaś siatka

   Reply
   • 09/09/2019 at 22:22
    Permalink

    A ja wolę kupić karnet na siatkę, bo się ją przyjemnie ogląda w porównaniu do piłki i na trybunach jest pełna kultura, a nie takie chamstwo jak na piłce.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *