Otwieramy Ostrowiecki Browar Kultury! Musisz tu być!

Już w najbliższy weekend oficjalnie otworzymy Ostrowiecki Browar Kultury. Instytucje kultury – MCK, Biuro Wystaw Artystycznych oraz Miejska Biblioteka Publiczna przygotowały specjalny program na tę okoliczność.
Już dziś uchylamy rąbka tajemnicy i zapraszamy do czynnego uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

13 września – Otwarcie Galerii Fotografii MCK

16.00 -18.00 Spektakl Teatru im. Saksaganskowo z Białej Cerkwi (ilość miejsc ograniczona), sala koncertowa OBK, ul. Siennieńska 54
18.00 -19.00 Wernisaż wystawy „Moje pola pejzażu” A. Łady oraz koncert chóru Coro Cantorum – sala parter
18.00 -19.00 Ekspozycja „Paweł Pierściński” – sala I piętro 21.00 -24.00 Didie Caria – live – Kawiarnia Zmiana Klimatu

14 września

16.00 -19.00 Film o Browarze z prelegentem- sala wielofunkcyjna, warsztaty teatralne – sala teatralna, warsztaty muzyczne – sala muzyczna,
16.00 -17.00 Zespół wokalny Pandora, duża scena na dziedzińcu OBK
17.00 -18.00 Zespoły taneczne, Progress i 3 Your Mind (duża scena na dziedzińcu OBK)
18.00 -19.00 Chór „bez Batuty”, (duża scena – na dziedzińcu OBK)
19.00 -20.30 Czerwone Gitary Koncert, (duża scena – na dziedzińcu OBK)
21.00 – 23.00 Wiktoria Wójcik, Dj Gomezzz, Tomasz Stefański- Spektakl Muzyczno Multimedialny – sala teatralna

Czerwone Gitary
Zespół, który od blisko 50-ciu lat wzrusza nas swoimi piosenkami. Już trzecie pokolenie Polaków śpiewa ich przeboje. W programie w Ostrowcu Świętokrzyskim zabrzmią m.in. takie hity jak: “No bo ty się boisz myszy”, “Ciągle pada”, “Płoną góry, płoną lasy”, “Nie spoczniemy”, “Takie ładne oczy”, “Tak bardzo się starałem”. Nie zabraknie również piosenek z ostatniego okresu działalności grupy.
Występy zespołu Czerwone Gitary są zawsze bardzo gorąco przyjmowane przez widzów i dostarczają wyjątkowych wzruszeń, a wieloletnie sukcesy i osiągnięcia tego zespołu uczyniły go Krzysztof Zalewski grał przysłowiowe „pierwsze skrzypce” m.in. w serii tegorocznych koncertów „Męskie Granie”. Przełomem w jego twórczości była wydana w 2016 r. płyta „Złoto” – zresztą ozłocona już przez Związek Producentów Audio Video. Na tym albumie możemy usłyszeć, że mniej znaczy więcej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar. Nie można jednak powiedzieć, że na „Złoto” złożyły się same ballady, śpiewane do wtóru łkającej cicho gitary. Dominują tu numery dynamiczne, czy wręcz drapieżne, które były
wytańczone przez fanów na koncertach do ostatnich dźwięków. Uproszczone aranżacje, organiczne brzmienie i bardziej bezpośredni przekaz zostały docenione przez dziesiątki tysięcy fanów na koncertach w całej Polsce.
Krzysztof Zalewski
Krzysztof Zalewski grał przysłowiowe „pierwsze skrzypce” m.in. w serii tegorocznych koncertów „Męskie Granie”. Przełomem w jego twórczości była wydana w 2016 r. płyta „Złoto” – zresztą ozłocona już przez Związek Producentów Audio Video.
Na tym albumie możemy usłyszeć, że mniej znaczy więcej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar. Nie można jednak powiedzieć, że na „Złoto” złożyły się same ballady, śpiewane do wtóru łkającej cicho gitary. Dominują tu numery dynamiczne, czy wręcz drapieżne, które były Kolejny spektakularny sukces przyniosła Krzyśkowi płyta „Zalewski śpiewa Niemena”. Wszystkie te sukcesy złożyły się finalnie na nagrodę polskiej branży fonograficznej w postaci
dwóch Fryderyków w 2018 r. – nagrody w kategoriach Nowe Wykonanie za album Zalewski śpiewa Niemena i Kompozytor Roku, którą Krzysiek razem z Dawidem Podsiadło odebrał za utwór „Początek”.

15 września

16.00-17.15 Katarzyna Chlebny – recital muzyczno-satyryczny (duża scena na dziedzińcu OBK)
17.30 -19.15 Koncert zespołu Tom Holder (duża scena na dziedzińcu OBK)
19.00 -20.30 Koncert Krzysztofa Zalewskiego (duża scena na dziedzińcu OBK).
Jednocześnie: 17.00 -19.00 Warsztaty, pokaz, prezentacja Tango Argentyńskie – sala wielofunkcyjna
21.00 -24.00 Didie Caria- live- Kawiarnia Zmiana Klimatu

Oferta Miejskiej Biblioteki Publicznej dla odbiorców indywidualnych

29 września
15.00 „Szewczyk Dratewka” spektakl Teatru Gry i Ludzie z Katowic.
16.00 Animacje i zabawy z aktorami z Teatru Gry i Ludzie z Katowic.
17.00 Spacer po bibliotece- zabawy rozbudzające dziecięcą ciekawość.
Od 30.09.2019 do 12.10.2019 w godzinach 10.00, 13.00, 16.00 zwiedzanie biblioteki i poznanie zasad korzystania ze zbiorów bibliotecznych i katalogu on-line.
Październik- Grudzień
– cykliczne spotkania w bibliotece
Poniedziałki:
16.00 -17.00 Kamishibai – magiczny teatrzyk obrazkowy (dzieci w wieku od 5 lat)- Przedstawienia wywodzące się z tradycji wędrownych teatrów japońskich połączone z warsztatami plastycznymi, rozbudzającymi dziecięcą wyobraźnię.
Wtorki:
10.00 -11.00 Poranki z bajką – czytanie bajek połączone z zabawami ruchowo -plastycznymi.
16.00 -17.00 Kreatywny smyk wszystko pozna w mig (dzieci w wieku od 5 lat)
Zapraszamy dzieci do: zabaw i gier logicznych roz w ijających kreatywność.
Środy:
16.00 -17.00 Odkrywam świat! (dzieci od 6 miesięcy do 6 lat) – Zajęcia dla dzieci i rodziców wspierające całościowy rozwój dziecka poprzez proste aktywności i zabawę angażujące wszystkie zmysły. Udział w zajęciach po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Liczba miejsc ograniczona.
16.30 -17.30 Pora dla seniora – Zapraszamy seniorów do wspólnego spędzania czasu w bibliotece. W programie m.in. warsztaty literackie z elementami biblioterapii, trening pamięci, zajęcia z kreatywnego i twórczego myślenia, dzielenie się swoją pasją, quizy i szarady.
Czwartki:
16.00 -17.00 Powróćmy do gier i zabaw z dawnych lat (nieograniczony limit wiekowy)- Zapraszamy do udziału w grach i zabawach naszych dziadków, np. cymbergaj, klasy, gra w kapsle.
Piątki:
10.00 -11.00 Magiczny dywan – Zabawy z wykorzystaniem podłogi interaktywnej.
Sobota:
11.00 -13.00 Familijna sobota
Pierwsza sobota miesiąca: Planszowanie – Zapraszamy miłośników gier planszowych i karcianych.
Druga sobota miesiąca: Teatralna sobota – zapraszamy na przedstawienia przygotowane zarówno przez profesjonalne, jak i amatorskie grupy teatralne, a także teatrzyki szkolne.
Trzecia sobota miesiąca: Biblioteczna niespodziewajka – Działania animacyjne połączone z grami i konkursami literackimi.
Czwarta sobota miesiąca: Rodzinna Akademia – Zapraszamy rodziców na spotkania ze specjalistami wspierającymi prawidłowy rozwój dziecka m.in. logopedą, dietetykiem, psychologiem.

Oferta wydarzeń kulturalnych Biura Wystaw Artystycznych

21 września
17.00 Wernisaż wystawy „Artyści Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie”
– Wystawa będzie prezentowała artystów – absolwentów i profesorów – od Grottgera i Matejki poprzez twórców młodopolskich, Wajdę i Wróblewskiego po współcześnie działających. Kurator dr Anna Król
22 września
11.00 Kuratorskie oprowadzanie po wystawie – dr Anna Król. Od 12.00 do 15.00 indywidualne zwiedzanie wystawy
12.00 -15.00 Warsztaty pokazowe dla dzieci z pracy ze skanerem i drukarką 3D dr Artur Bartkiewicz
Wykłady do wystawy „Artyści ASP”
Od 26 września co tydzień (czwartek, godzina 18.00) przez czas trwania wystawy wykład/prezentacja o wybranym artyście. Planowane jest 8 spotkań. Od następnej wystawy wykłady przybiorą formę ogólnych prezentacji historii sztuki.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Otwieramy Ostrowiecki Browar Kultury! Musisz tu być!

 • 14 września 2019 at 09:13
  Permalink

  dlaczego na filmie w 80% jest Gorczynski?
  promocja Prezydenta?
  dobry znajomi operarot kamery?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *