Ubezpieczenie nieruchomości od ognia – dlaczego warto je mieć?

Nieruchomości narażone są na wiele nieprzewidzianych zdarzeń, których skutki mogą mieć poważne finansowe konsekwencje. Przykładem jest pożar, który jest w stanie doszczętnie zniszczyć znajdujące się w lokalu wyposażenie. Można tego uniknąć, wykupując ubezpieczenie nieruchomości od ognia.

 Ogień stanowi jeden z najbardziej niebezpiecznych żywiołów, które w bardzo krótkim czasie może pozbawić całego majątku. Chociaż takim zdarzeniom można zapobiec, np. poprzez stałe kontrolowanie sprawności instalacji elektrycznej, nie zawsze to się udaje.

Ubezpieczenie nieruchomości od ognia – na czym polega?

Ubezpieczenie nieruchomości w razie pożaru nie jest w stanie zapobiec temu żywiołowi. Pozwala natomiast zabezpieczyć się finansowo przed jego skutkami. Polisa polega na przejęciu przez ubezpieczyciela odpowiedzialności za skutki tego żywiołu. W efekcie towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca odszkodowanie – zgodnie z podpisaną umową z właścicielem nieruchomości.

Analizując ofertę polis dostępną na stronie porownywarka-ubezpieczen.pl, łatwo zauważyć, że polisa od pożaru nie chroni wyłącznie przed tym zdarzeniem. Ubezpieczyciel oferuje jednocześnie ochronę w razie innych zdarzeń losowych, np. zalania, uderzenia pioruna, deszczu nawalnego, huraganu.

Ubezpiecz nie tylko mury

Ubezpieczenie nieruchomości od ognia w podstawowej wersji dotyczy wyłącznie murów obiektu. Ochronę warto więc rozszerzyć o elementy stałe i ruchomości  – elementy wyposażenia mieszkania. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że otrzymasz środki pozwalające na zakup nowego sprzętu i nowych mebli.

Ubezpieczenie w razie pożaru – czy to zbędny wydatek?

Ubezpieczenie nieruchomości od ognia to polisa, która wiąże się z dodatkowym kosztem. Dlatego wiele osób rezygnuje z takiego zabezpieczenia. Okazuje się jednak, że polisa niesie za sobą wiele korzyści.

  • Finansowa ochrona

Wyposażanie mieszkania od podstaw to ogromny wydatek, który często wiąże się z koniecznością np. zaciągnięcia kredytów gotówkowych. Ubezpieczenie nieruchomości od ognia pozwala uzyskać środki na zakup mebli czy sprzętu domowego.

  • Wewnętrzny spokój

Jak często przeżywasz stres związany z obawami przed pożarem, np. gdy wyjeżdżasz z domu na kilka dni? Mając ubezpieczenie od ognia, zyskujesz wewnętrzny spokój. Świadomość, że w razie pożaru otrzymasz wsparcie finansowe, działa uspokajająco.

Już wiesz, dlaczego warto wykupić ubezpieczenie nieruchomości od pożaru. Czas przystąpić do wyboru konkretnych ofert. Tutaj nie ma miejsca na przypadkowe rozwiązanie, dlatego zapoznaj się z artykułem dostępnym na https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/artykuly/jak-ubezpieczyc-dom-lub-mieszkanie-od-ognia. Znajdziesz tam wiele cennych wskazówek, dzięki którym wybór polisy będzie dużo łatwiejszy.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *