Chcesz poprawić pozycję w wyszukiwarce Google? Zrobisz to na dwa sposoby

Wśród sprawdzonych metod, za sprawą których niemal każda strona internetowa może zająć topowe pozycje w wyszukiwarce Google, wymienia się pozycjonowanie i optymalizację. Dla wielu osób oba te pojęcia brzmią tajemniczo, podobnie jak inne kwestie związane z marketingiem internetowym. Na szczęście aby wyróżnić się w sieci, nie trzeba być specjalistą od SEO. Wystarczy rozpocząć współpracę z profesjonalną agencją interaktywną. W tym wpisie opowiadamy o metodach, pozwalających piąć się w górę wyszukiwarki. Poznaj je bliżej i świadomie podejmij decyzję o zleceniu promocji internetowej profesjonalistom.

Poznaj działania marketingowe, które wpływają na kolejność wyników wyszukiwania

Najlepsze rezultaty marketing internetowy przynosi wówczas, gdy jest prowadzony na kilku płaszczyznach jednocześnie. Dlatego zaleca się łączyć pozycjonowanie stron z ich optymalizacją, a więc zarówno zdobywać linki (tzw. linkbuilding), jak też działać w obrębie strony (tu wymienić można m.in. pisanie treści zawierających konkretne frazy kluczowe). Oczywiście w grupie działań z zakresu SEO oraz pozycjonowania ważne miejsce zajmuje wiele innych zagadnień, jak chociażby content marketing. Jak podkreśla specjalista z https://afterweb.pl/, cała ta wiedza sprowadza się do jednego stwierdzenia: „wysoka pozycja w organicznych wynikach wyszukiwania jest możliwa do uzyskania, jeśli wdrożymy wielopoziomowe działania marketingowe. Muszą być one w pełni dostosowane do wymogów wyszukiwarki Google i obejmować zarówno kwestie związane z optymalizacją, jak też z pozycjonowaniem stron.” Jest to bardzo ważne, gdyż jeśli nie zajmiemy się należycie optymalizacją, czyli zmianami dokonywanymi w obrębie strony www, nawet najlepiej przeprowadzone pozycjonowanie nie zapewni oczekiwanych rezultatów. Na nic bowiem perfekcyjnie dopracowany profil linków, jeśli będą one prowadzić do nieatrakcyjnej witryny, niezawierającej wartościowych treści ani ciekawych obrazów.

Podsumowując, żeby skutecznie wypłynąć na kolejność wyników w wyszukiwarce Google i zająć w niej wysoką pozycję, należy kompleksowo zabrać się za marketing online. Pozostaje tylko pytanie: zrobić to samodzielnie, a może skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji SEO? Spróbujemy na nie wyczerpująco odpowiedzieć w kolejnej części artykułu.

Optymalizacja i pozycjonowanie strony przeprowadzone na własną rękę? Musisz uważać!

Tak naprawdę niezależnie od tego, czy prowadzimy sklep internetowy w branży jubilerskiej czy zarządzamy firmą, oferującą wynajem jachtów, posiadanie dobrej strony www to w dzisiejszych czasach podstawa. Nie wystarczy jej jednak założyć i wypełnić tekstami, skopiowanymi z konkurencyjnych stron. Sekret tkwi w unikalnych treściach, precyzyjnie dobranych tytułach, dobrych zdjęciach i linkach indeksujących. Należy też zadbać o czytelny kod, wyeliminować ewentualne błędy oraz zachęcająco opisać strony. Część z powyższych elementów jest widoczna dla internautów, inne dla robotów Google. Jak się łatwo domyślić, bez aktualnej wiedzy na temat pozycjonowania i optymalizacji, samodzielnie niewiele zdziałamy. Tu trzeba być szczególnie czujnym, gdyż mała pomyłka może być tragiczna w skutkach – np. doprowadzić do nałożenia kary na stronę. Mimo to wcale nie znajdujemy się na przegranej pozycji. Nikt przecież nie mówił, że marketingiem internetowym musimy zajmować się samodzielnie. Specjalizują się w tym Agencje SEO, takie jak wrocławska firma AFTERWEB. W celu poprawy pozycji w wyszukiwarce Google warto zgłosić się do fachowców i być spokojnym o los swojej strony.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *