Dwa dni siatkówki w ostrowieckiej hali, czyli „Robimy skok na I ligę”. Będzie zaskakująca prezentacja…

Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem sezonu siatkarki KSZO rozegrają w weekend we własnej hali turniej towarzyski Ostrowiec Cup 2019, który odbywać się będzie pod patronatem prezydenta miasta, Jarosława Górczyńskiego.

Najpierw, w sobotę, o godz. 16 odbędzie się prezentacja drużyny. Klub zapowiada, że będzie niecodzienna i zaprasza na nią każdego fana siatkówki w naszym mieście. Zostanie m.in. okraszona dwoma występami artystycznymi.

Jeszcze tego samego dnia, o godz. 19, podopieczne trenera Łukasza Marciniaka zmierzą się z zespołem SMS PZPS Szczyrk, będącym zapleczem reprezentacji Polski.
Z kolei w niedzielę siatkarki KSZO rozegrają dwa spotkania – o godz. 12 z warszawską Spartą i o godz. 18 z ubiegłosezonowym mistrzem I ligi, Jokerem Świecie. Z klubu ze Świecia, który najprawdopodobniej będzie rywalizował z KSZO o 1 miejsce w Ostrowiec Cup, odeszły: Oliwia Sieradzka i Magdalena Ociepa, które przeniosły się do Częstochowianki Częstochowa. Dagmara Dąbrowska z kolei zagra w zespole BKS Bielsko-Biała. Do klubu dołączyły za to Adrianna Lewandowska ze Stali Mielec oraz Wiktoria Kowalska z Mazovii Warszawa.

 

Z naszym zespołem trenuje już Olga Pavliukowkaya, która powróciła z mistrzostw Europy do zajęć klubowych. Z zespołem, jak dostrzegliśmy na wczorajszym treningu, uczestniczyła w zajęciach także Daria Chomicz, 17-letnia białoruska środkowa, uczennica SMS w Ostrowcu Świętokrzyskim, podopieczna Iwony Kosiorowskiej i Rafała Dytkowskiego. Mierząca 185 cm siatkarka ma na swoim koncie występy w młodzieżowej reprezentacji Białorusi. Jej największym sukcesem jest 4. miejsce wywalczone na mistrzostwach Europy do lat 16 w Bułgarii.

Terminarzyk turnieju
14 września (sobota)
16.00: prezentacja zespołu
17.00: Joker Świecie ? Sparta Warszawa
19.00: KSZO ? SMS Szczyrk

15 września (niedziela)
10.00: Joker Świecie ? SMS Szczyrk
12.00: KSZO ? Sparta Warszawa
16.00: Sparta ? SMS Szczyrk
18.00: KSZO ? Joker Świecie

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *