Galacticos i KSZO w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Gerarda Cieślika

W miniony weekend na obiektach chorzowskiego MORiS-u do walki o puchar Legendy Ruchu Gerarda Cieślika ruszyły 32 zespoły z całej Polski. Rywalizacja 12-latków trwała do niedzieli.
Udział w niej wzięli młodzi piłkarze Galacticos i KSZO Ostrowiec. W ostatnich latach odbyło się wiele turniejów i benefisów poświęconych legendarnemu zawodnikowi Ruchu. Jednak ten w Chorzowie jest wyjątkowy.


– Gdy myślimy o Panu Gerardzie musimy myśleć w kategoriach „NAJ”. Dlatego naszym celem jest zorganizować najlepszy turniej piłkarski i w ten sposób oddać hołd temu wybitnemu piłkarzowi, a także niezwykłemu człowiekowi – mówi Tomasz Zabielski, pomysłodawca Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Gerarda Cieślika. Turniej był świetnie zorganizowany. Rozgrywki toczyły się równolegle na Kresach oraz na bocznym boisku stadionu przy Cichej. Ponadto funkcjonowała strefa kibica z wieloma atrakcjami dla dzieci i młodzieży. W sobotę uczestnicy zawodów obejrzeli trzecioligowy mecz Ruchu Chorzów z Piastem Żmigród, który „Niebiescy” wygrali 4:1.


Jak w turnieju radziły sobie ostrowieckie zespoły? Galacticos w grupie eliminacyjnej dwukrotnie bezbramkowo remisował z Piastem Gliwice i Sportową Częstochowa, by ulec Stadionowi Śląskiemu II Chorzów 0:5 i zająć w niej trzecie miejsce. Z kolei KSZO w grupie eliminacyjnej przegrał kolejno: 1:3 z UKS Ruch Chorzów, 0:8 z Pogonią Szczecin i 0:3 z Mazowieckim ZPN. Nasz zespół zajął więc ostatnie miejsce w grupie. Oba ostrowieckie teamy wystąpiły w 1/8 fi nału B. KSZO przegrał 0:1 z Włókniarzem Pabianice, a Galacticos 0:1 z Avią Świdnik. W ścisłym finale A Pogoń Szczecin mierzyła się w niedzielę z Koroną Kielce i wygrała 1:0, a w spotkaniu o 3 miejsce zagrali Zagłębie Lubin z Piastem Gliwice. Piast też wygrał 1:0.
Jednak nie wyniki i zajęte miejsca są ważne, a fakt że ostrowiecka piłkarska młodzież ma szansę uczestniczyć w ogólnopolskiej rywalizacji i uczyć się od najlepszych piłkarskiego abecadła.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *