Czy zamówienie kuriera jest trudne?

Wysyłając przesyłkę, zamawiamy kuriera lub udajemy się na pocztę. Coraz częściej korzystamy z tego pierwszego rozwiązania, bo zapewnia większą wygodę. Jeśli jednak nigdy tego nie rozbiliśmy, możemy mieć wątpliwości i liczne pytanie, m.in., czy zamówienie kuriera jest trudne? Oczywiście, że nie, co potwierdzimy w poniższym artykule.

Poczta czy kurier?

W przeszłości, gdy na rynku monopol miała poczta polska, nie mieliśmy zbyt wielu możliwości, aby inaczej niż za jej pośrednictwem nadać paczkę. To się zaczęło zmieniać wraz z rozwojem firm kurierskich. Dzisiaj to oczywiste, że wysyłając przesyłkę, możemy wybrać, czy wolimy tradycyjnie – pocztą, czy może lepiej za pomocą jednej z wielu firm kurierskich. Jak wspomnieliśmy we wstępie, coraz częściej decydujemy się na błyskawiczną usługę, jaką zapewniają kurierzy. Cała procedura jest naprawdę bezproblemowa i następuje szybko, o czym możemy się przekonać, zamawiając taką usługę w InPoście.

InPost – paczka pod kontrolą

Zamawianie kuriera w InPost to same korzyści: najszybsza forma dostawy (pod wskazany adres na terenie całego kraju) i zero zbędnych formalności (nie musimy bowiem podpisywać umowy świadczenia usług kurierskich). Przygotowanie paczki jest banalnie proste, bo z łatwością zrobimy to przy pomocy Managera Paczek. Stworzenie etykiety nadawczej to ledwie kilka kroków. Tak samo bezproblemowo nadamy przesyłkę, bo do dyspozycji mamy tysiące Punktów Obsługi Paczek (POP). Możemy też to zrobić całodobowo w Paczkomacie.

Gdy paczka ruszy w świat to ciągle mamy na nią oko, bo możemy ją śledzić w Managerze Paczek. To samo – za pośrednictwem strony internetowej – może robić odbiorca. Dzięki temu wiemy, co się z nią dzieje, bez obaw o to, że zaginęła bądź powędrowała pod niewłaściwy adres.

Jak nadać paczkę?

To bardzo proste, a do wyboru mamy dwie możliwości:

l Tradycyjnie zamówić kuriera, który odbierze ją spod wskazanego adresu;

l Zrobić to w Punkcie Obsługi Paczek InPost (POP) lub w Paczkomacie. Najpierw sprawdźmy, gdzie najbliżej naszego miejsca zamieszkania znajdują się wymienione miejsca, a następnie udajmy się tam z przygotowanymi wcześniej przesyłkami.

Oczywiście, niezależnie od tego, jaki sposób wybierzemy, zawsze pamiętajmy, aby przesyłki były odpowiednio zaadresowane!

Jakie paczki możemy wysyłać?

Przeważnie wysyłamy standardową paczkę, ale może się zdarzyć, że będziemy musieli nadać przesyłkę o innych gabarytach. Czy za pośrednictwem InPost to możliwe? Oczywiście, bo poza paczkami kurierskimi możemy nadać inne rodzaje przesyłek: niestandardowe, dłużycowe, jak i palety. To jednak nie wszystko, bo InPost oferuje również specjalistyczną usługę – Smart Courier. Co to takiego? Dzięki niej ten sam kurier może dostarczyć pilne dokumenty, bo po tym, jak zostaną doręczone do odbiorcy, od razu (po podpisaniu) wracają do nadawcy.

Jak przygotować paczkę dla kuriera?

Zamówiliśmy kuriera InPost, ale nim odbierze od nas paczkę, powinniśmy ją odpowiednio przygotować. O czym pamiętać? Przede wszystkim musi być ona zapakowana w sposób, który zabezpiecza ją przed uszkodzeniem. Opakowanie musi być więc odpowiednio wytrzymałe, zamknięte i na tyle mocne, aby zawartość paczki nie ucierpiała w czasie transportu. Musi być też dobrane pod kątem zawartości przesyłki. Do wyboru mamy tu różne opcje: kopertę, karton, skrzynkę, kontener i paletę.

Jak więc widzimy, zamówienie kuriera nie jest trudne, zyskujemy też pewność, że przesyłka w dobrym stanie i na czas dotrze do odbiorcy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *