Zatrzymana z narkotykami

W dniu 19 września 2019 r., przed godz. 21, w Ostrowcu Świętokrzyskim, kryminalni skontrolowany pojazd marki Skoda, którym kierowała kobieta.

-W trakcie interwencji przy 34-latce znaleźli biały proszek wstępnie zidentyfikowany jako amfetamina o wadze blisko 4 gramów. Idąc za ciosem mieszkaniu kobiety ujawnili roślinę przypominającą krzew konopi inną niż włóknista. Ponadto w czasie prowadzonych czynności policjanci użyli testera narkotykowego, który wskazał wynik pozytywny. Od 34-latki pobrano więc krew do badań. Zabronione środki zostały zabezpieczone, a 34?latka zatrzymana w policyjnej celi.

-W dniu 20 września kobiecie został przedstawiony zarzut posiadania narkotyków ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Niewykluczone, że wkrótce odpowie również za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego.

Będący na wyposażeniu ostrowieckich policjantów tester narkotykowy służy do sprawdzania obecności środków odurzających w organizmie kierujących pojazdami. To profesjonalny sprzęt elektroniczny przeznaczony do analizy próbki śliny pobranej od kierującego. Dzięki niemu można szybko sprawdzić, czy zatrzymany do kontroli drogowej kierowca nie znajduje się pod wpływem narkotyków. Wynik badania jest znany już po 8 minutach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *