MPK pojedzie do Kunowa. Wyjadą nowo zakupione autobusy

Już 1 października pierwsze autobusy linii Nr 6 ostrowieckiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji pojadą do Kunowa przez Janik i Wymysłów.
– To dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu ostrowieckiego – mówi prezes spółki, Jarosław Kateusz. Zaproponujemy trzy kursy w godzinach dopołudniowych i trzy w godzinach popołudniowych. To oferta skierowana dla uczniów dojeżdżających do szkół zlokalizowanych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego, ale nie tylko, bo liczę, że skorzysta z niej wielu mieszkańców okolicznych miejscowości. Miejskim autobusom w gminie Kunów będzie towarzyszyła specjalna akcja promocyjna związana z ceną biletów miesięcznych, które będą kosztować 84 zł (za tzw. „normalny bilet miesięczny”), a przy zakupie na dłuższy okres proponujemy obniżkę ceny nawet o 15%.
– W przypadku zainteresowania naszą ofertą nie wykluczamy specjalnych kursów pod potrzeby pracowników firm zatrudnionych w Kunowie. Jeździmy przecież do Ćmielowa pod potrzeby tamtejszej fabryki porcelany i ta współpraca układa się wzorowo. Wprowadzone od 1 października ceny biletów będą obowiązywały na wszystkich liniach podmiejskich – dodaje prezes MPK.
Aby śledzić wszelkie nowości ostrowieckiego MPK i żeby zapoznać się z nowym rozkładem jazdy miejskiego przewoźnika, warto śledzić stronę internetową spółki www.mpkostrowiec.com.pl, która zawiera wszelkie aktualne informacje. Uważniej też trzeba będzie rozglądać się na ulicach, bowiem wyjadą na nie nowo zakupione autobusy.
– Zakupiliśmy cztery niskopodłogowe autobusy jeżdżące dotychczas w krakowskim MPK marki Solaris – mówi dyrektor ds. technicznych, Stanisław Choinka. Zastąpią one wysłużone wysokopodłogowe „Jelcze”. Oferujemy mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego i powiatu ostrowieckiego kolejne autobusy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych i dzieci w wózkach. Nowo zakupione autobusy przez pewien okres będą jeździć w barwach niebiesko-białych z logiem spółki na przodzie.
Działania te pozwolą Spółce podnieść komfort świadczonych usług i płynnie przejść przez okres kiedy uruchomione zostaną środki unijne na zakup nowoczesnych autobusów miejskich – podkreślają władze spółki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *