Krzemionki w oku kamery

Na budynku administracji Spółdzielni Mieszkaniowej ?Krzemionki? oraz Osiedlowym Domu Społecznym ?Malwa? w Ostrowcu Świętokrzyskim zamontowane są kamery.
Monitoring wizyjny prowadzony jest również wewnątrz obiektów.
– Zakup 20 kamer i instalacja systemu kosztowała około 35 tysięcy złotych. Obiekty mamy monitorowane 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Wcześniej, w budynku Spółdzielni była portiernia. Koniczne było utrzymywanie trzech pracowników, a to były poważne koszty dla spółdzielców. Obsługa systemu przez firmę zewnętrzną jest znacznie tańsza – wylicza Mirosław Kaczmarczyk, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej ?Krzemionki?.
Dodatkowym plusem jest to, że obraz z kamer na bieżąco przekazywany jest bezpośrednio do spółdzielni.
Monitoring wizyjny służy zapewnieniu bezpieczeństwa osób i mienia oraz danych znajdujących się na terenie zarządzanym przez Spółdzielnię. Kamery wraz z systemem zapewniają kontrolę dostępu do budynku i znajdujących się w nim lokali wyłącznie przez osoby upoważnione, w tym także poza godzinami pracy. Mają też na celu przeciwdziałać zdarzeniom skutkującym powstaniem niebezpieczeństwa dla osób i mienia czy ewentualnego ustalenia osoby sprawcy szkody lub czynu zabronionego i wyjaśnienia okoliczności związanych ze zdarzeniem zarejestrowanym w systemie monitoringu.
– Dzięki podglądowi zauważyliśmy, że wielu kierowców skraca sobie drogę, jadąc po chodniku koło spółdzielni. Jest to dla nas sygnał, że należy coś z tym zrobić. Chodnik ma służyć pieszym i mają być na nim bezpieczni – zaznacza prezes M. Kaczmarczyk.
Warto wspomnieć, że Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” zadbał o bezpieczeństwo nie tylko w budynku administracyjnym i sąsiadującym z nim Osiedlowym Domu Społecznym ?Malwa?. Od jakiegoś czasu prowadzona jest obserwacja miejsc, gdzie znajdują się kosze na śmieci. Szczególnie tych, na obrzeżach osiedli.
– Mamy kilka kamer przenośnych i regularnie zmieniamy ich lokalizację. Trzeba przyznać, że przynosi to efekty. Obserwujemy mniej podrzucanych śmieci, szczególnie tych dużo gabarytowych. Ludzie nie wiedzą gdzie jest kamera i się pilnują – uzupełnia prezes SM ?Krzemionki?. -Jest pomysł, aby w przyszłości kamery zainstalować w sąsiedztwie placów zabaw, czy siłowni plenerowej na os. Rosochy. Ma to służyć bezpieczeństwu korzystających z tych urządzeń i zapobiec dewastacji przez wandali. Być może w budżecie spółdzielni na przyszły rok zostanie zagwarantowana suma na to przedsięwzięcie.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Krzemionki w oku kamery

  • 2 października 2019 at 09:06
    Permalink

    I bardzo dobrze że to osiedle będzie monitorowane – na dobrą sprawę monitoring potrzebny jest przed każdą klatką schodową bo młodzież i wielu pełnoletnich dewastuje teren przed blokiem,drzwi wejściowe czy oświetlenie zewnętrzne nie wspominając o robieniu chlewa przed blokiem – spotkania towarzyskie w tych miejscach zawsze łączą się z zaśmiecaniem petami,puszkami i butelkami nie wspominając o pluciu na chodnik i schody. Chyba nie trzeba wspominać o głośnych wulgaryzmach tego rozentuzjazmowanego „towarzystwa” sprzed klatek schodowych – Straż Miejska i Policja jest widoczna z daleka więc nie może złapać na gorącym uczynku.Temat wyprowadzania psów żeby wypróżniały się na naszych trawnikach to chyba kwadratura koła,nie tylko SM Krzemionki.
    Jakoś bez odzewu jest prośba mieszkańców o internetową stronę Spółdzielni,stronę na której lokatorzy mogliby wpisywać swoje uwagi i wnioski do administracji a jednocześnie i Spółdzielnia mogłaby bardzo szybko wyjaśniać sporne kwestie.Powtarzam,nie ma się czego bać a w dodatku to żaden koszt.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *