Pięściarze KSZO przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski

W dniach od 6 do 12 października w Ciechocinku, z udziałem pięściarzy KSZO, odbędą się XXVII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski mężczyzn o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Jak się dowiedzieliśmy, zgodnie z regulaminem Instytutu Sportu i wytycznymi Ministerstwa Sportu, zawody te odbędą się w 8 kategoriach wagowych: 48- 52, 57, 63, 69, 75, 81, 91 i +91.
-Zmiany w kategoriach wagowych przysporzyły nam wiele problemów, ponieważ Albert Orzeł i Kamil Surowiec walczyli w kategorii 60 kg, a Daniel Surowiec w kat do 49 kg ? wyjaśnia wiceprezes KSZO ds. boksu, Łukasz Dybiec. ?Oczywiście, musimy się dostosować do obecnie panujących przepisów. Nasi zawodnicy będą korzystali z pomocy dietetyka sportowego, który opracuje dla nich specjalną dietę.
Tymczasem, w minioną sobotę, zakończył się II Turniej Bokserski o Puchar Prezydenta Skarżyska-Kamiennej, Konrada Kröniga. Miłośnicy boksu mogli obejrzeć ponad 20 walk bokserskich. Do Skarżyska przyjechali pięściarze takich klubów, jak RKB Boxing Radom, Rushh Kielce, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Widzew Łódź, Star Starachowice, Olimp Lublin, Broń Radom, Skalnik Wiśniówka i Ring Busko-Zdrój.
Pięściarze KSZO występ w Skarżysku potratowali jako bezpośredni sprawdzian przed młodzieżowymi mistrzostwami kraju. Aleksander Czarnecki zwyciężył Marcela Górkę z RKB Radom, Aleksandra Szczodrak (60 kg) zwyciężyła Martę Grześkiewicz z Widzewa Łódź, Wiktor Stojek szybko pokonał Olafa Głowackiego ze Staru Starachowice, Kacper Łobas (69 kg) uległ Józefowi Szafaszowi z RKB Radom, Andrzej Kołton (91 kg) musiał uznać wyższość Cezarego Celejewskiego z Radomiaka Radom, a Daniel Surowiec (57 kg) został pokonany przez Jakuba Surmę ze Skalnika Wiśniówka. W Skarżysku odbyły się również walki sparingowe z udziałem naszych pięściarzy: Alberta Orzeła, Dawida Strzeleckiego, Kamila Surowca, Kacpra Delegiewicza, Jakuba Przysuchy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *