Zobacz, jak osiągnąć wysoki procent skuteczności windykacji w Twojej kancelarii prawnej

Windykacja to proces, który dziś świadczony jest nie tylko przez wyspecjalizowane w tym kierunku firmy, ale takie usługi znajdziemy również w ofercie wielu kancelarii prawnych. W odzyskiwaniu pieniędzy od dłużnika powinniśmy się kierować stwierdzeniem, że im szybciej, tym lepiej. Nie tylko dla wierzyciela, ale również dla kancelarii, która tym samym zwiększy swoją reputację. Podpowiadamy, jakie kroki można poczynić, aby proces windykacji przebiegał jeszcze sprawniej.

Zwlekanie z procesem windykacji jest po prostu nieopłacalne. Liczy się każdy tydzień!

Jak pokazują badania, wciąż bardzo dużo osób zwleka z procesem rozpoczęcia windykacji. Takie sytuacje dotyczą w wielu przypadkach mniejszych lub większych przedsiębiorców, a zła praktyka spowodowana jest chęcią oszczędzenia sobie dodatkowej pracy oraz naiwną wiarą w to, że osoba zadłużona dobrowolnie ureguluje swoje zaległości finansowe. Niestety, statystyki są przerażające. Z badań wynika, że prawdopodobieństwo spłacenia zobowiązania przez dłużnika z tygodnia na tydzień drastycznie spada, a po sześciu miesiącach oczekiwania wynosi ono zaledwie 20%! To właśnie z tego powodu szybkie rozpoczęcie ściągania długu oraz błyskawiczna reakcja kancelarii są na wagę złota. W sprawnej windykacji pomaga nie tylko doświadczenie, ale także nowoczesna technologia. Coraz więcej instytucji decyduje się na korzystanie ze specjalnych aplikacji.

Zaufaj komputerowi i ciesz się wysokim procentem windykowanych długów

Chcąc zapewnić swoim Klientom najwyższą skuteczność w walce z dłużnikami warto zainwestować w  program do obsługi kancelarii prawnej.

Tego typu aplikacje zostały stworzone z myślą o radykalnym zwiększeniu efektywności procesu odzyskiwania należności finansowych. Specjalne oprogramowanie komputerowe w całości zautomatyzuje rozbudowany proces windykacji. Szacuje się, że dzięki programowi SmartDebt specjaliści są w stanie osiągać wyniki blisko o połowę lepsze od tych, które uzyskiwali bez profesjonalnego wsparcia. Innowacyjny system umożliwia stały wgląd do najważniejszych informacji prowadzonych wcześniej spraw, a także pozwala na stałe kontrolowanie ich statusu. Ogromną zaletą SmartDebt jest również niezwykle łatwy i szybki obieg dokumentacji. Prawnik korzystający z takiego oprogramowania jest w stanie w ciągu kilku sekund przygotować informacje, które wcześniej wymagały mozolnej pracy innych pracowników. Udogodnienia oferowane przez aplikację wpływają bezpośrednio nie tylko na oszczędzenie czasu operacyjnego, ale także budżetu kancelarii.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *