Przegrana siatkarek z mistrzem I ligi

I liga siatkówki. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Joker Świecie 1:3 ( 20:25, 20:25, 25:21, 18:25).

KSZO: Salanciova, Kapturska, Szczygieł, Kobus, Abramajtys, Kawa, Samul (libero) oraz Klekot, Kacprzak, Kędziora. Trener: Łukasz Marciniak.

Joker: Kukulska, Brzoska, Miechowicz, Wenerska, Fojucik, Majkowska, Żurawska (libero) oraz Trybuła, Tomczyk, Nowacka. Trener: Marcin Wojtowicz.

W I secie nasz zespół prowadził 14:12, w II secie 14:13, ale obie partie zakończyły się wygranymi mistrzyń I ligi z ubiegłego sezonu. Gołym okiem było widać, że odłożona w czasie inauguracja rozgrywek odłożyła też sporo stresu w poczynaniach naszej drużyny.

W pierwszej partii ostrowiecki zespół grał nerwowo i popełnił sporo błędów własnych. KSZO zaliczył również sporo autowych ataków. W  drugiej partii jak zaczął nieźle funkcjonować blok, który zaczął stwarzać szansę kontrataków, to brakowało z kolei precyzji w grze na siatce, zwłaszcza w samej końcówce, przy stanie 17:18?

W wygranym, trzecim secie od początku podopieczne Łukasza Marciniaka grały punkt za punkt, a od stanu 7:7 zaczęły osiągać przewagę. Wygrywały 16:12 i 19:15, ale rywalki zniwelowały przewagę, było 19:18 i zanosiło się na nerwówkę. Na szczęście siatkarki KSZO dobrze zaczęły grać blokiem, zwłaszcza Nikola Abramajtys, która na dodatek dorzuciła asa. W ataku nie myliła się Joanna Kapturska i kibice przy wyniku 1:2 zaczęli ostrzyć sobie apetyty na tie-break.

Niestety, na początku czwartego seta siatkarki Jokera pozamykały kierunki ataków KSZO i nasz zespół przegrywał 2:7. Ryzyko Eriki Salanciovej w ataku jednak zaczęło przynosić efekty, bo nasze nadzieje odżyły przy stanie 8:9. KSZO potrafił jednak w jednym ustawieniu stracić 5 pkt. z rzędu i to zdecydowało, że od stanu 8:14 Joker grał coraz pewniej, punktując blokiem i wykorzystując coraz słabsze nasze przyjęcie w samej końcówce seta.

Z przegranej z Jokerem, który ma ustabilizowany skład i należy  do jednych z faworytów rozgrywek, nie powinniśmy wyciągać daleko idących wniosków. Trener pomarańczowo-czarnych liczy, że w kolejnych spotkaniach, kiedy minie boiskowa trema, nasze siatkarki zagrają lepiej.

3 thoughts on “Przegrana siatkarek z mistrzem I ligi

• 05/10/2019 at 21:37

Ambicja to za mało ,dziewczyny walczyły dzielnie ale przegrały bo zabrakło po prostu umiejętności .Pierwsze koty za płoty może jeszcze przyjdą zwycięstwa .Na koniec uwaga do trenera to początek rozgrywek trzeba dać szansę wszystkim zawodniczkom a nie uparcie trzymać się pierwszej siódemki.

• 06/10/2019 at 12:44