Jest pierwsza Otwarta Strefa Aktywności

W Ostrowcu Świętokrzyskim powstała pierwsza Otwarta Strefa Aktywności.
Zlokalizowana jest na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1. Wkrótce rozpocznie się budowa kolejnych czterech. Wszystkie powstaną do końca tego roku.
Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin. W ich skład wchodzą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Mają one sprzyjać integracji społecznej i są skierowane do różnych grup wiekowych.
OSY realizowane są w ramach ?Program rozwoju małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym Otwarte Strefy Aktywności 2019 Ministerstwa Sportu i Turystyki?. Wartość inwestycji szacowana jest na 516 tys. zł, z czego dofinansowanie ministerialne to 243 tys. zł.
– Jesteśmy już po procedurze przetargowej i wkrótce zostanie podpisana umowa na ich realizację-mówi Artur Majcher, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Na terenie miasta obok tej przy PSP Nr 1 powstaną jeszcze cztery Otwarte Strefy Aktywności: na terenie ośrodka wypoczynkowego ?Gutwin? oraz przy ulicy Sikorskiego, w Parku Miejskim oraz w Parku Fabrycznym.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *