Znaleźli narkotyki i… pocisk artyleryjski

W dniu 8 października 2019 r. ostrowieccy policjanci podjęli interwencję w związku z podejrzeniem o posiadanie narkotyków w stosunku do 30-letniego ostrowczanina. Jak się okazało, w piwny domu znaleźli także niewybuch. Konieczna była ewakuacja mieszkańców z bloku przy ulicy Kościuszki.

-Po zatrzymaniu 30-latka posiadającego środki odurzające policyjny patrol udał się do bloku przy ulicy Kościuszki ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W trakcie przeszukania piwnicy należącej do mieszkania, w którym przebywał młody mężczyzna, znaleźli pocisk pochodzący prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Na miejsce wezwano patrol saperski z Kielc oraz inne służby.

Podjęto decyzję o ewakuacji wszystkich trzech klatek, w sumie około stu osób. Część schroniła się u rodzin, dla części podstawiono ogrzewany autobus. Ewakuację mieszkańców przeprowadzili strażacy i strażnicy miejscy.

Obok bloku zjawiło się wielu gapiów. Wszyscy chcieli wiedzieć, co też mogło się stać  Jeden z moich rozmówców przyznał, że nie tylko widział pocisk na własne oczy, ale go nawet dotykał. To znajomy osoby zatrzymanej przez policjantów. Zapewnił mnie, że nie ma się czego bać, bo to tylko sam pociska artyleryjski o długości ok. 30 centymetrów bez łuski i że na pewno nie wybuchnie.

Długo trzeba było czekać na przyjazd zespołu saperskiego. Kiedy jednak kieleccy saperzy zjawili się w Ostrowcu Świętokrzyskim, w kilka minut zabezpieczyli niewielkich rozmiarów pocisk artyleryjski, włożyli go na pakę wozu saperskiego i odjechali. Byli na tyle szybcy, że niektórzy fotoreporterzy nie zdążyli nawet zrobić zdjęć. Mieszkańcy mogli wrócić do domów ok. godz. 19.

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.