Oskarek walczy z glejakiem pnia mózgu

Oskarek Kubicki z Chmielowa, u którego zdiagnozowano glejaka pnia mózgu, cały czas walczy o życie.
W maju, dzięki darowiznom ludzi został poddany biopsji guza w Zurychu. Niestety, potwierdziły się podejrzenia o wysokiej złośliwości guza. Od tamtej pory cały czas trwa walka o życie chłopca. Przeszedł on radioterapię i dwa cykle chemioterapii.
O obecnym stanie zdrowia Oskarka mówi jego tata, Krzysztof Kubicki:
– Przed tygodniem byłem w Niemczech na konsultacji u dr Arnholda. Lekarz ten potwierdził decyzję lekarzy z Zurichu, że Oskarek powinien brać lek ONC 201. Do niedawna był on dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych ale od trzech tygodni jest dostępny również w Niemczech i udało mi się go kupić. Lek na trzy miesiące kosztował 4.200 euro. W międzyczasie Oskarek miał mieć robione badanie MRI, lecz lekarze z Warszawy nie potwierdzili terminu badania. Musieliśmy na własną rękę umawiać termin na badanie odpłatne.Niestety, potwierdziły się najgorsze obawy, guz nieznacznie się powiększył, chemia nie zatrzymała go, a jedynie osłabiła Oskarka. To dla nas ogromy cios. Utwierdza nas to w przekonaniu, że ratunku musimy szukać gdzieś indziej…
Ten ratunek przyszedł w piątek, w mailu od dr Sabine z Zurichu. Chce ona podać Oskarkowi jeszcze jeden lek, który jest w fazie testów klinicznych. Według prowadzonych testów działa on na komórki rakowe tego typu guza, jaki ma Oskarek.
-Niestety zawsze są dwie strony medalu -mówią rodzice Oskarka. Dobrą stroną jest to, że firma zajmująca się testami tego leku zgodziła się przesłać go ze Stanów do Zurichu specjalnie dla syna. Lek jest na tym etapie bezpłatny, lecz czterodniowy pobyt Oskarka w klinice w Zurichu został wyceniony na 17 tys. CHF, czyli ok 68 tys. zł.Oskarek musi przyjeżdżać do Zurichu na cztery dni co trzy tygodnie, a każdy z tych wyjazdów to kolejne 68 tys.zł.Prawdopodobnie, na dniach ruszy kolejna zbiórka dla Oskarka na Siepomaga. W zbiórce pomaga nam lokalna Fundacja ?Bo w nas jest moc? Z funduszy tej fundacji są refundowane koszty związane z wyjazdami, badaniami, zakupem leku ONC201 itd.Wiemy, że planowane leczenie Oskarka jest koszmarnie drogie.
Dlatego prosimy Was, Drodzy Przyjaciele Oskarka o pomoc, wpłacając darowiznę
na stronie Fundacji ?Bo w nas jest moc? www.bownasjestmoc.pl
lub bezpośrednio na konto Oskarka w Fundacji:
Bank Pekao S.A.
Nr rachunku
34 1240 5035 1111 0010 8837 6405
IBAN: PL, SWIFT: PKOP PL PW
Tytułem
Darowizna dla Oskara Kubickiego
Oskarkowi można pomóc również poprzez licytowanie bądź podarowanie przedmiotów do licytacji na grupie FB Ostrowiecki bazarek charytatywny Fundacji ?Bo w nas jest moc?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *