Chcą odczarować matematykę

Uczniowie z ostrowieckich szkół podstawowych wzięli udział w grze terenowej, przygotowanej z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Celem zabawy było odczarowanie matematyki. Gra terenowa, która została zaproponowana uczestnikom, była oparta na aplikacji na smartfony. Grupy rozwiązywały różne zadania związane z mnożeniem i dzieleniem, w ten sposób rywalizując. Całość odbyła się w ośrodku ?Gutwin?.
– Już w ubiegłym roku szkolnym w naszej placówce rozpoczęliśmy rozszerzanie działań związanych z logicznym myśleniem- mówi dyrektor ?czternastki?, Katarzyna Goworek. Wówczas też ze strony prezydenta Jarosława Górczyńskiego padła propozycja, abyśmy jako PSP Nr 14 koordynowali szereg działań propagujących matematykę. Tak też się dzieje. Uczyć matematyki będziemy niestandardowo, aby było w tym jak najwięcej praktycznego podejścia. Chcemy pokazać uczniom, że matematyka jest wokół nas i umiejętności zdobyte teraz będą potrzebne w dorosłym życiu.
– Matematyka to praktyczna nauka. Logiczne myślenie bardzo pomaga w życiu każdego człowieka ? dodaje Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca, który też wziął udział w zabawie. – Między innymi dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić w szkołach podstawowych dodatkowe lekcje matematyki dla chętnych uczniów. Do rywalizacji przystąpiło jedenaście zespołów z ostrowieckich szkół publicznych i niepublicznych, a także drużyna złożona z rodziców i nauczycieli. Po podsumowaniu wyników najlepiej wypadła ekipa z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego, która wyprzedziła drużyny z PSP Nr 1 i PSP Nr 3. ?Czternastka? już zapowiada kolejne działania z matematyką w roli głównej, m.in. uczniowie zgłębią tajniki bankowości.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *