Trzeci inwestor w kompleksie inwestycyjnym przy Bałtowskiej

W minionym tygodniu Gmina Ostrowiec Świętokrzyski sprzedała inwestorowi kolejne działki w kompleksie inwestycyjnym przy ul. Bałtowskiej. Nabywcą nieruchomości o powierzchni 1,0601 ha jest firma Part – Logistik Sp. z o. o. Sp. K. Przedsiębiorstwo zajmuje się dystrybucją oryginalnych części samochodowych. W związku z prowadzoną działalnością spółka planuje zrealizować inwestycję logistyczno-magazynową polegającą na budowie hali przemysłowej oraz budynku biurowego.      

– Przygotowywane przez nas tereny inwestycyjne cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców, a chciałbym podkreślić, że ich atrakcyjność inwestycyjna jeszcze wzrośnie. Jesteśmy bliscy rozstrzygnięcia przetargu wyłaniającego firmę, która przebuduje drogi wewnętrzne oraz zbuduje nowy łącznik do ul. Bałtowskiej. Strefa przemysłowa jest już uzbrojona w sieć wodociągową  i kanalizacyjną. Wkrótce pojawi się tam sieć gazowa i energetyczna. Na wiosnę powinna ruszyć budowa  fabryki firmy Izoterm. Na ukończeniu jest inwestycja spółki Elkom Trade. Nowy inwestor również zamierza szybko rozpocząć budowę. W 2020 roku nasze tereny inwestycyjne będą wielkim placem budowy. Wszystko idzie w dobrym kierunku ? mówi prezydent miasta, Jarosław Górczyński.  

W kompleksie inwestycyjnym przy ul. Bałtowskiej Gmina Ostrowiec Świętokrzyski sprzedała pod inwestycje grunty o łącznej powierzchni 6,5 ha. Do dyspozycji inwestorów pozostały jeszcze tereny o powierzchni 10 ha. Atutem lokalizacji jest przemysłowe otoczenie huty, brak sąsiedztwa zabudowy mieszkaniowej, nieograniczony dostęp do zasobów wody oraz powstająca infrastruktura techniczna i drogowa.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Trzeci inwestor w kompleksie inwestycyjnym przy Bałtowskiej

  • 18 października 2019 at 11:13
    Permalink

    kolejna firma z ostrowca… czyli jak na razie nie ma zadnej firmy z zewnatrz

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *