Tani kredyt konsolidacyjny – gdzie?

Polacy są uznawani za wiarygodnych i wypłacanych kredytobiorców. Właśnie dlatego banki komercyjne działające na terenie naszego kraju, oferują potencjalnym klientom nie tylko coraz więcej różnych usług bankowych, ale coraz lepsze warunki wszelkich zobowiązań. Coraz większą popularnością cieszy się kredyt konsolidacyjny.

I chociaż kredyt konsolidacyjny nie jest typowym produktem oddłużeniowym, to z całą pewnością pozwala odzyskać lub zachować płynność finansową kredytobiorcy. Jeśli posiadasz więcej niż jeden kredyt, dowiedz się, czy jest kredyt konsolidacyjny i dlaczego warto go zaciągać.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest zobowiązaniem, dzięki któremu możliwe jest połączenie wszystkich kredytów, jakie wcześniej zaciągnął klient banku. Łączyć można różnego typu kredyty, w tym na dowolny cel, kredyt na samochód czy kredyt hipoteczny.

Proces ubiegania się o takie zobowiązanie niewiele różni się od standardowych produktów bankowych. Dodatkowym warunkiem jest jedynie wskazanie przez kredytobiorcę zobowiązań, które mają być połączone. Pamiętajmy, że w każdym przypadku bank zweryfikuje zdolność kredytową przyszłego klienta.

Połączeniem wszystkich zobowiązań w jedno zajmuje się „nowy” bank. To on spłaca kredyty swojego klienta, przez co powstaje jeden, łączny kredyt. Kto powinien skorzystać z takiej oferty? O tym piszemy poniżej.

Kredyt konsolidacyjny – komu dedykowany jest ten produkt?

Eksperci rynku finansowego potwierdzają, że kredyt konsolidacyjny jest produktem idealnym dla osób, które przestają sobie radzić z terminową spłatą co najmniej kilku zobowiązań. Nie chodzi jedynie o wysokość comiesięcznych rat, która rzeczywiście może zaburzać płynność finansową. Istotne staje się też ułatwienie w kwestii regulowania należności wobec banku. Jedna rata, jeden termin spłaty, współpraca z jednym bankiem, to spory komfort dla kredytobiorcy.

Nie wiesz ile wyniesie rata ? Oblicz ją przy pomocy kalkulatora kredytu konsolidacyjnego.

Z kredytu konsolidacyjnego powinni korzystać też ci kredytobiorcy, którzy zaciągali zobowiązania kredytowe kilka lat temu. Wtedy warunki oferowane przez banki były znacznie gorsze od tych, jakie proponowane są teraz.

Kredyt konsolidacyjny – największe zalety

Kredyt konsolidacyjny wykazuje szereg zalet, dzięki którym kredytobiorca zyskuje pełen komfort spłacania comiesięcznych rat oraz w coraz częstszych przypadkach stabilną sytuację finansową. Oto dlaczego warto zaciągać kredyt konsolidacyjny:

– jedna niższa rata aniżeli suma rat kilku zobowiązań,

– wydłużony okres trwania umowy z bankiem, dzięki czemu comiesięczna rata staje się niższa,

– kredytobiorca współpracuje tylko z jednym bankiem i pilnuje tylko jednego terminu spłaty należności,

– istnieje możliwość dobrania dodatkowych środków pieniężnych,

– nowe zobowiązanie kredytowe oferowane jest na lepszych warunkach – najczęściej wykazuje mniejsze koszty całkowite.

Kredyt konsolidacyjny – możliwe ograniczenia

Okazuje się, że chociaż kredyt konsolidacyjny rzeczywiście pomaga wyjść z finansowych tarapatów albo chociaż uporządkować zaciągnięte do tej pory zobowiązania kredytowe, to jednak nie zawsze jest korzystny. Nie wszystkie kredyty konsolidacyjne charakteryzują się dobrymi warunkami – należy uwzględnić, że każdy bank prowadzi własną politykę kredytową, a oferty dyktowane są, patrząc na indywidualne możliwości potencjalnych kredytobiorców.

Nie należy zaciągać kredytu konsolidacyjnego, jeśli:

– koszty nowego zobowiązania są wyższe aniżeli dotychczasowych kredytów,

– miesięczna rata przewyższa wartość sumy rat zobowiązań przed ich połączeniem,

– bank pobiera wysoką prowizję za udzielenie kredytu,

– banki żądają wysokich prowizji za wcześniejszą spłatę zobowiązań.

Jak wybrać tani kredyt konsolidacyjny?

Zanim przyszły kredytobiorca złoży wniosek o kredyt konsolidacyjny, warto by porównał co najmniej kilka ofert. Jak znaleźć najlepszy kredyt konsolidacyjny? Ranking jest doskonałym narzędziem, dzięki któremu możliwe jest szybkie porównanie ogólnych warunków zobowiązań tego rodzaju, jakie oferowane są przez różne instytucje bankowe. Skorzystać warto też z kalkulatora kredytowego, by móc porównać całkowite koszty różnych kredytów konsolidacyjnych. Dzięki temu udaje się wybrać najtańszą opcję.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *