OSTO superklubem

Ostrowiecka hala sportowa gościła młodych adeptów taekwondo. 200 zawodników i zawodniczek z województw: mazowieckiego, lubelskiego i świętokrzyskiego rywalizowało w konkurencjach sprawnościowych, poomse i w walce w ramach podwójnych zawodów Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików oraz Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Dzieci. W MMM Ostrowiec reprezentowało 8 młodzików, którzy zdobyli 9 medali, co dało naszemu klubowi 6 miejsce na 16 klubów w klasyfikacji drużynowej. Natomiast w Mistrzostwach Województwa wystartowało 15 dzieci z Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego, którzy wywalczyli worek medali, bo aż 28 i zajęli 3 miejsce na 12 drużyn.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików to najważniejsza impreza dla tej kategorii wiekowej w roku, punktowana w systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Każdy zawodnik naszego klubu zakończył rywalizację na podium.
Złoty medal zdobył Antoni Świercz, srebrne: Aleksandra Ćwikła, Kacper Kaczmarzyk, Dominik Czaja, a brązowe: Adam Pater, Paweł Mikołajczyk, Ewa Czarnecka, Natalia Mortka.
Zawody dla dzieci miały na celu popularyzację naszej dyscypliny i zachęcenie młodych zawodników do rywalizacji sportowej. Udział w zawodach to duże przeżycie, tym bardziej cieszy dobra postawa zawodników OSTO. Amelia Sokół wywalczyła 2 złote i srebrny medal, Małgorzata Kaczmarzyk złoty i 2 brązowe medale, Zuzanna Chudak 3 złote medale, Maja Wysocka 2 srebrne i brązowy medal, Wiktor Mazur 3 srebrne medale, Kacper Wiącek złoty i srebrny medal, Miłosz Ziółek złoty i brązowy medal, Olaf Maj Wesołowski 2 srebrne medale, Marina Dudek złoty i srebrny medal, Oliwia Chojnacka 2 srebrne medale, a Borys Cybulski, Borys Matysiak, Erwin Niekłań brązowe medale. Czwarte miejsca w swoich kategoriach zajęli: Weronika Chojnacka i Jan Kaczmarzyk.
-Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za walkę fair play. Dziękujemy za nieocenioną pomoc wszystkim zaangażowanym w organizację zawodów ? mówi prezes OSTO, Wioletta Walerowicz.Nasi taekwondocy startowali także w Pucharze Polski Legionowo Cup 2019. Na starcie tych mocno obsadzonych zawodów stanęło blisko 500 zawodników z Polski, Łotwy, Białorusi.
Już pierwszego dnia zawodów walczyli kadeci i juniorzy OSTO. Co ciekawe, wielu z nich w nowych kategoriach wiekowych obowiązujących na 2020 rok. Zawodnicy stoczyli wiele dobrych walk i zebrali cenne doświadczenia. Zmagania zakończyli bardzo dobrym wynikiem. Zdobyli 3 brązowe medale. Sięgnęli po nie Julia Skrzypczyk (kadetki, + 59 kg), Antoni Świercz (kadet – 33 kg), Oskar Szwagierczak (junior – 48 kg). Dwa piąte miejsca po dwóch wygranych walkach padły łupem Patryka Goryckiego i Jakuba Cemerysa.
W Legionowie startowali także: Jakub Fulara, Ola Ćwikła, Miłosz Walczak, Igor Cemerys, Jan Kwiecień, Dominik Gromala, Adam Pater, Kacper Kaczmarzyk, Adam Bogdanowicz.
Drugi dzień zmagań w Pucharze Polski Legionowo Cup 2019 nasi taekwondocy zakończyli złotym medalem w kategorii młodzik – 40 kg, wywalczonym przez Kacpra Kaczmarzyka oraz 5 miejscem Adama Bogdanowicza wśród seniorów w wadze do 68 kg.

Print Friendly, PDF & Email