Sporo ofert pracy w Ostrowcu

Nastroje wśród przedsiębiorców nie są najlepsze. Tylko kilkanaście procent małych i średnich firm zamierza zwiększać nakłady inwestycyjne.
Jednak gospodarka, a szczególnie rynek pracy, póki co mają się dobrze.
W regionie świętokrzyskim we wrześniu wzrosła w porównaniu do poprzednich miesięcy liczba ofert zatrudnienia, zgłaszanych do powiatowych urzędów pracy. W ubiegłym miesiącu pracodawcy zaoferowali 2.436 wolnych miejsc zatrudnienia. Firmy nadal mają problemy ze znalezieniem kandydatów do pracy. Jak podaje Wojewódzki Urząd Pracy, od początku roku na stronach powiatowych urzędów pracy w województwie świętokrzyskim pojawiło się blisko 25 tys. ofert pracy. Lokalnym pracodawcom najbardziej daje się we znaki brak wykwalifikowanych pracowników. Województwo świętokrzyskie zanotowało
we wrześniu spadek zatrudnienia. Porównując wrzesień do sierpnia br. w skali kraju liczba bezrobotnych zmniejszyła się o ponad 13,5 tys. osób. Wydaje się jednak, że doszliśmy do niebezpiecznej już dla gospodarki granicy kadrowej. Część firm rezygnuje z niektórych zamówień czy ofert z powodu wakatów na stanowiskach w produkcji. Nie ma kto pracować! Coraz trudniej jest pozyskać wykwalifikowanego pracownika, dlatego pracodawcy biorą już na siebie ciężar przygotowania zawodowego nowo zatrudnionej osoby.
Sytuacja rynkowa rzutuje na coraz lepsze warunki zatrudnienia. By firma utrzymała pracownika, musi spełnić jego oczekiwania płacowe. A te oczekiwania rosną. GUS podaje, że przeciętne wynagrodzenie brutto w krajowej gospodarce wyniosło w II kwartale obecnego roku 4.839 zł i jest o 254 zł wyższe niż przed rokiem. Najlepiej opłacani są budowlańcy. W tym sektorze przeciętne wynagrodzenie to 5.258 zł. Niewiele niższe jest przeciętne wynagrodzenie w przemyśle, wynosi ono 5.157 zł.
Jak wynika z analizy rynkowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy, w tym roku najwięcej ofert zatrudnienia pojawiło się w Kielcach, następnie w powiecie kieleckim, starachowickim i ostrowieckim. Co czwarta oferta pochodziła z przemysłu. Z kolei na początku października tylko na stronie ostrowieckiego urzędu pracy było ponad 150 propozycji zatrudnienia. W większości dotyczyły one pracy na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego i najbliższych gmin. Pracowników poszukują: Grant, Climatic, szwalnie, zakłady branży meblowej, stolarki okiennej i drzwiowej. Sporo jest też ofert pracy w sektorze usług.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Sporo ofert pracy w Ostrowcu

 • 24 października 2019 at 11:49
  Permalink

  Czy ktos wierzy w tym kraju w statystyki urzedu pracy? Calkowicie oderwane od rzeczywistości, kazdy wie o co chodzi. Bo albo idziesz tyrać w robocie pokroju spawacz za najnoższa albo cie wyrejestrujemy. I statystyka mowi potem ze nie ma.bezrobotnego. sukces up

  Reply
 • 19 listopada 2019 at 09:00
  Permalink

  Tak niby jest sporo ofert pracy,a tak na prawdę,to nie ma gdzie pracować.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *