Daj się znaleźć swoim klientom. Przekonaj się, że pozycjonowanie stron przyniesie Ci realne  korzyści

Firmy, które w należytym stopniu dbają o swoją obecność w internecie, odnoszą największe sukcesy. Dlaczego? W ten sposób dostosowują swoją strategię marketingową do zachowań i preferencji konsumentów. Współcześnie ponad 92% zakupów poprzedza wyszukiwanie informacji o produkcie oraz ofert za pośrednictwem Google. Skuteczne pozycjonowanie stron pozwala skutecznie ściągnąć potencjalnych klientów do własnego serwisu www.

3 razy większy ruch na firmowej witrynie i wzrost zysków o 70%. To wyniki jak najbardziej realne

Według badań z sierpnia 2019 roku spośród 28 milionów polskich internautów aż 25,6 mln systematycznie korzystało z wyszukiwarki Google. Inne statystyki pokazują, że aż 95% wszystkich kliknięć w serwisie padało łupem tych witryn, które znajdowały się w pierwszej piątce wyników. Potencjalne korzyści są zatem przeogromne, jednak tylko zajęcie najbardziej eksponowanych miejsc pozwala je uzyskać. Czy to znaczy, że małe firmy są kompletnie bez szans w rywalizacji z gigantami o międzynarodowym zasięgu?

Otóż nie! W opinii ekspertów z agencji marketingu internetowego AFTERWEB pozycjonowanie stron stanowi usługę, która właśnie niewielkim, lokalnym przedsiębiorstwom daje największe szanse na sukces. Dobierając właściwy zestaw fraz kluczowych, na które firmowy serwis miałby się wyświetlać, można przebić się na sam szczyt w stosunkowo krótkim czasie. Dotyczy to zwłaszcza mniej popularnych sformułowań, z tzw, długim ogonem, charakteryzujących się znacznie wyższym współczynnikiem konwersji.

Dzięki lokalnemu pozycjonowaniu stron zwiększysz rozpoznawalność swojej marki wśród odbiorców

Trzeba jeszcze wspomnieć, że wysokie miejsce w rankingach Google przekłada się nie tylko na sprzedaż. Równie wartościowym rezultatem pozycjonowania będzie wykreowanie popularnego, budzącego autentyczne zainteresowanie konsumentów brandu. Nawet jeżeli w pierwszej chwili użytkownik robi jedyne wstępne rozeznanie, to z pewnością zobaczy nazwę i logo Twojej firmy. I będzie ją już kojarzył – a przecież konsumenci bardziej ufają tym markom, które mieli okazję wcześniej poznać.

Dotyczy to także biznesów o zasięgu lokalnym. Za sprawą pozycjonowania łatwiej zbudować bazę lojalnych klientów, którzy z czasem przestaną korzystać z wyszukiwarki, a zaczną przychodzić tam gdzie mają pewność najwyższej jakości i profesjonalnej obsługi. Takie rozwiązanie sprawdza się zarówno w średniej wielkości miastach – żeby wymienić tylko Lublin albo Bydgoszcz – jak również metropoliach. W Warszawie czy we Wrocławiu również można osiągnąć sukces dzięki pozycjonowaniu firmowej strony www przez zespół godnych zaufania specjalistów.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Daj się znaleźć swoim klientom. Przekonaj się, że pozycjonowanie stron przyniesie Ci realne  korzyści

  • 25 października 2019 at 20:17
    Permalink

    Na frazę “pozycjonowanie stron lublin” jest wasza reklama tylko i to na końcu oraz bez żadnej opini. Także tego.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *