Ostrowieckie Biegi Niepodległości dla Oskarka Kubickiego

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim włączył się do akcji ratowania życia Oskarka Kubickiego. Za pośrednictwem Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym, ?Bo w Nas jest Moc”, której mały mieszkaniec Chmielowa jest podopiecznym, w ramach zaplanowanych na 11 listopada Ostrowieckich Biegów Niepodległości, przeprowadzone zostanie szereg akcji mających na celu zebranie środków pieniężnych na leczenie 6-latka.
Oska rek wraz z rodzicami i starszym bratem mieszka w Chmielowie koło Ostrowca Świętokrzyskiego. W lutym tego roku w jego małej główce zdiagnozowano rozlanego glejaka pnia mózgu (DIPG). To najgorszy i najbardziej złośliwy z dziecięcych nowotworów. Rak rozwija się w części mózgu odpowiedzialnej w znacznej mierze za oddychanie i połykanie. W miarę jak guz się rozrasta, atakuje coraz rozleglejsze partie pnia mózgu. Guz jest całkowicie nieoperacyjny, a leczenie pochłania ogromne środki finansowe. Ostrowieckie środowisko biegaczy wielokrotnie pokazało, przy okazji imprez charytatywnych organizowanych przez stowarzyszenie Ostro biec, że potrafi się zmobilizować w obliczu krzywdy, która dotyka najmłodszych. Organizatorzy Ostrowieckich Biegów Niepodległości liczą na to, że tak będzie również i teraz. Pomóc będzie można na wiele sposobów…
Wylicytuj swój numer startowy!
Co roku prestiżowy numer startowy Ostrowieckich Biegów Niepodległości oznaczony „jedynką” trafiał do jednego z zaproszonych na bieg gości, zwykle znanego i związanego z miastem sportowca. Tym razem „jedynkę” wyłonić może licytacja przeprowadzona przez Fundację „Bo w Nas jest Moc”. Wylicytować będzie można dowolny numer z dostępnej puli – od 1 do 400 w biegu na 10 km oraz od 401 do 500 w marszu nordic walking. O kolejności wyboru wylicytowanych numerów decydować będą wysokości zadeklarowanych kwot. Nie jest przy tym narzucone, że osoba, która zadeklaruje najwyższą sumę pieniędzy, musi wybrać „jedynkę”, ale będzie mieć pierwszeństwo w wyborze numeru! Warunkiem odebrania swojego numeru jest zapisanie na bieg lub marsz i wniesienie regulaminowej opłaty. Istnieje możliwość przekazania wylicytowanego numeru na rzecz innej osoby, która te warunki spełnia. Na licytacje trafią też inne przedmioty, niekoniecznie związane z Ostrowieckim Biegiem Niepodległości i bieganiem. Adres strony z aukcjami będzie można znaleźć na stronie www.ostrowiecbiega.pl. W trakcie imprezy, 11 listopada, przeprowadzona zostanie również zbiórka do „puszek”. Wszystkie środki zgromadzone dzięki licytacjom i zbiórce do ?puszek? w 100% będą przeznaczone na leczenie Oskarka.
Zapisz się na bieg!
Zapisy do biegu na 10km oraz marszu nordic walking na 5 km w ramach Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2019 prowadzone są on-line na stronie www.ostrowiecbiega.pl. Uczestnictwo obwarowane zostało opłatą startową. Do 8 listopada wynosi ona 40 zł, a w dniu imprezy ? 50 zł. Uczestnicy marszu nordic walking mogą wykupić pomniejszony pakiet startowy, bez okolicznościowej koszulki i worka, w którym znajdą się m.in. napój izotoniczny i baton ? za połowię obowiązującej stawki (odpowiednio 15, 20 i 25 zł). Na mecie biegu i marszu wszyscy otrzymają medal.
Start i meta biegu głównego (10 km) usytuowane zostały na płycie głównej Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO. Trasa przebiegać będzie kolejno ul. Świętokrzyską do Ronda 25-lecia NSZZ Solidarności, ul. Traugutta do Ronda Republiki Ostrowieckiej, kładką pieszą równoległą do wiaduktu w ciągu Alei 3 Maja do Ronda Powstania Styczniowego, Aleją 3 Maja, ul. Okólną, ul. Denkowską, ul. Chrzanowskiego, ul. Polną, ul. Iłżecką, przez Rynek Miasta, ul. Starokunowską, ul. Sienkiewicza, ul. Mickiewicza, ul. Żabią do Ronda Powstania Styczniowego i dalej tą samą drogą do mety – kładką pieszą równoległą do wiaduktu w ciągu Alei 3 Maja, ul. Traugutta i ul. Świętokrzyską do Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO. Trasa poprowadzona została przez charakterystyczne punkty miasta… m.in. obok oddanego niedawno do użytku Ostrowieckiego Browaru Kultury, przez Rynek, obok Parku Miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i Pływalni Rawszczyzna.
Trasa Biegu Nordic Walking na Alei 3 Maja (na wysokości Kina Etiuda) skręci w Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i znów połączy się z biegiem na ul. Mickiewicza.
Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, a w gronie partnerów imprezy jest już wiele lokalnych firm ? Restauracja DaGrasso, Finow Polska, Signal Meble, Bałtowski Kompleks Turystyczny i Restauracja Bałtowski Zapiecek, Hotel Accademia, PKS Ostrowiec Świętokrzyski oraz Restauracja Midori Sushi.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *