Piłkarze ręczni w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Rozgromili kieleckich akademików

Półfinał Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego. *KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – AZS Uniwersytet Jana Kochanowskiego Kielce 35:18 (17:8).

KSZO: Baran, Piątkowski, Kijewski – Grabowski 4, Chmielewski 3, Rusin 2, Jeżyna 3, Cukierski 2, Kogutowicz 2, Włodarski 1, Dwojak 4, Pawlik, Włoskiewicz 5, Zielonko 4, Kowalczyk 1, Hubka 4. Trener: Tomasz Radowiecki.

AZS UJK: Drozd, Czerwiński – Bernacki, Papaj 2, Falasa 3, Curyło 3, Wacek, Jastrząb, Stępnik 4, Siedlarz 2, Bysiak 2, Sornat, Szyc, Mady 2. Trener: Tomasz Błaszkiewicz.

Wysokim zwycięstwem szczypiornistów KSZO zakończyła się batalia o finał Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego. Podopieczni trenera Tomasza Radowieckiego cały mecz dobrze prezentowali się w obronie i wyprowadzili niezliczoną liczbę udanych kontrataków.

W ekipie goście co prawda nie wystąpili Jakub Bulski, Piotr Gasin i Daniel Goliszewski, ale w niczym nie umniejsza to sukcesu ostrowieckiej siódemki. Do boju poprowadził ją dzisiaj po okresie rekonwalescencji kapitan, Maciej Jeżyna.

Przewaga KSZO zarysowała się już w pierwszych minutach meczu. W 7 min. było 5:1, w 16 min. 11:4 i w 26 min. 15:7. Po przerwie ostrowczanie kontrolowali przebieg meczu i ich przewaga w chwili ostatniej syreny urosła aż do 17 bramek. Świetnie bronili wszyscy trzej nasi bramkarze, co raz jeszcze świadczy również o poprawnej grze defensywnej pomarańczowo-czarnych. Na placu gry pojawili się wszyscy zawodnicy, a trener KSZO mógł skorzystać z różnych wariantów gry, choćby ustawiając Grzegorza Hubkę na prawym rozegraniu.