Pięściarski KSZO na Mamoriale Leszka Drogosza. Bez medalu na mistrzostwach Polski kobiet

W minionym tygodniu w Kielcach odbył się VII Międzynarodowy Turniej Bokserski Im. Leszka Drogosza.
Do zawodów zgłosiło się 66 zawodników i zawodniczek z 11 ekip zagranicznych i Polski. Troje zawodników z naszego klubu zostało powołanych przez trenera kadry na ten prestiżowy turniej: Daniel Surowiec w wadze do 52 kg, Aleksandra Szczodrak w wadze do 60 kg i Andrzej Kołton w wadze do 91 kg.
-Bardzo się cieszymy, że nasi zawodnicy są zauważani w kraju i dostają takie sportowe szanse ? mówi wiceprezes KSZO ds. boksu, Łukasz Dybiec. ? Daniel Surowiec zajął ostatecznie trzecie miejsce w turnieju, przegrywając w półfinale z bardzo mocnym zawodnikiem z Hiszpanii, Martinem Moliną.
Daniel jest jeszcze bardzo młodym zawodnikiem, który w dalszym ciągu się rozwija. Start na tego typu turniejach i walki z tak utytułowanymi pięściarzami z całego świata to dla niego ogromny bagaż sportowego doświadczenia.
Kolejnym pięściarzem z Ostrowca, którego mogliśmy oglądać na kieleckim ringu, był Andrzej Kołton. Pięściarz z KSZO choć przegrał, to stoczył bardzo dobrą walkę z Hiszpanem, Emanuelem Reyesem. Przypomnijmy, że Andrzej Kołton reprezentował barwy Polski w ubiegłorocznym meczu z Litwą, wygranym 10:8.
-Występy Andrzeja z walki na walkę są coraz lepsze ? komentuje wiceprezes, Łukasz Dybiec. -Obecnie przygotowujemy się do mistrzostw Polski seniorów i każdy tego typu start jest na wagę złota. Na słowa pochwały zasłużyła także Aleksandra Szczodrak, która w memoriałowym turnieju udowodniła po raz kolejny, że jest w doskonałej dyspozycji. Przegrała z ubiegłoroczną mistrzynią świata seniorek Niemką Ornellą Wahner, ale zebrała bardzo dobre recenzje od trenerów kadry.
-Pojedynek naszej zawodniczk i podobał się kieleckiej publiczności ? mówi Ł.Dybiec. -Ola wchodziła w ostre wymiany ze swoją przeciwniczką z Niemiec, co było bardzo widowiskowe. Zabrakło jej jednak doświadczenia ringowego, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
Turniejowe walki w Kielcach sędziowało dwoje ostrowczan ? Arkadiusz Binensztok i Maria Bartkowiak.
Na gali finałowej nie zabrakło znanych osób, byłych znakomitych bokserów. Był między innymi Wojciech Bartnik – brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. Turniej memoriałowy w Kielcach jest niezwykle prestiżowy. Dość wspomnieć, że zawody znalazły się w kalendarzu Europejskiej Federacji Bokserskiej. Nic dziwnego, że na starcie zawodów stanęli pięściarze z kilkunastu państw. Nie brakuje Rosjan, Turków, Szkotów, Ukraińców, Litwinów, Czechów, Węgrów, a nawet reprezentantów Jamajki.
Natomiast w Wałczu odbyły się VIII Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet. W turnieju wystartowało 83 zawodniczki z 36 klubów reprezentujących 12 Okręgowych Związków Bokserskich. Zawodniczki KSZO nie mogą zaliczyć tych mistrzostw do udanych, ponieważ odpadły już w eliminacjach? Aleksandra Szczodrak w wadze do 60 kg uległa przyszłej mistrzyni Polski Darii Puszce z Berej Boxing Lublin. Ola zaprezentowała się bardzo dobrze w Wałczu, była świetnie przygotowana, ale zabrakło tego przysłowiowego sportowego szczęścia w losowaniu. Tak ocenia jej występ trener, Eugeniusz Cioch. Dominika Kołton występująca w kategorii wagowej do 75 kg przegrała z kolei z Marią Kazimierczyk z klubu Sporty Walki Gostyń.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *