W mieszkaniu liczy się wnętrze i nastrój. Oto kilka prostych porad, dzięki którym zmienisz stary dom nie do poznania

Projektanci i architekci od dawna powtarzają, jak istotne jest optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Dotyczy to zarówno obiektów użyteczności publicznej (od urzędów i instytucji po restauracje oraz inne lokale komercyjne), jak też prywatnych budynków mieszkalnych. Na dobrą zmianę we własnych czterech ścianach nigdy nie jest za późno, choć przed rozpoczęciem modernizacji należy podjąć kilka ważnych decyzji – na przykład wybrać odpowiednie materiały.

Elegancki i praktyczny beton architektoniczny pasuje zarówno na elewację, jak i do środka pomieszczeń

Współczesne rozwiązania konstrukcyjne często mają niewiele wspólnego z tym, co było powszechnie wykorzystywane jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Przede wszystkim dlatego, że dzisiejsi fachowcy mają większy wybór wartościowego budulca niż kiedykolwiek wcześniej. Branżowi eksperci z polskiej firmy VHCT nie mają najmniejszych wątpliwości, że beton architektoniczny przyniósł ze sobą prawdziwy przełom. Cechy charakterystyczne tego materiału znakomicie wpisują się w lawinowo rosnącą popularność industrialnej i modernistycznej stylistyki. Powierzchowna surowość doskonale współgra z licznymi walorami stricte użytkowymi. Na pierwszych miejscach należałoby wymienić wytrzymałość oraz żywotność kompozytu. Aranżacje robiące użytek z właściwości betonu architektonicznego spokojnie przetrwają nawet kilkadziesiąt długich lat, bez najmniejszego uszczerbku. Niemal całkowita niewrażliwość na czynniki pogodowe oraz wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne sprawiają, że można go z powodzeniem stosować i wewnątrz, i na zewnątrz.

Pod względem aranżacji masz niemal nieograniczone możliwości. Wybierz tylko odpowiadający Ci wzór

Rzecz jasna kwestie estetyczne odgrywają w nowoczesnych aranżacjach niekwestionowaną rolę. Pod kątem wyglądu płyty i panele z betonu architektonicznego z pewnością są niepowtarzalne – w zasadzie nie da się uzyskać podobnego efektu w inny sposób. No, chyba że ktoś dysponuje nieograniczonymi środkami i planuje wynająć artystę, który wykona płaskorzeźby lub ozdobi ściany sgraffitami. Jak dokładnie widać na zdjęciu ilustrującym artykuł, trójwymiarowe płyty zapewniają wykończenie najwyższej jakości, przyciągające wzrok intrygującym wzornictwem. Aktualnie w designie wnętrz dominuje prostota: nieskomplikowane dekoracje, symetria oraz kształty nawiązujące do podstawowych figur geometrycznych. Betonowe płyty są stosunkowo proste w montażu, co niewątpliwie przemawia na ich korzyść.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *