Ostrowiec Świętokrzyski pomaga uczniom zdobyć certyfikaty językowe

Ostrowieccy uczniowie szkół podstawowych mają możliwość zdobycia certyfikatów z języków angielskiego, francuskiego i niemieckiego. Gmina Ostrowiec Świętokrzyski jako jedyna w Polsce finansuje takie przedsięwzięcie.
Ponad trzystu uczniów szkół podstawowych oraz absolwentów gimnazjów z Ostrowca Świętokrzyskiego odebrało we wtorkowe popołudnie Certyfikaty Językowe. Uroczystość wręczenia odbyła się w Ostrowieckim Browarze Kultury.
– Jestem bardzo zbudowany tym, że tak wielu uczniów skorzystało z naszej oferty – mówił prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Chcę podziękować nauczycielom, rodzicom i dziadkom, bo to niejednokrotnie także ich zasługa, żeby zmotywować wnuków do nauki. Edukacja to najlepsza inwestycja na przyszłość. Uczniowie mogą zdobywać certyfikaty z języków: angielskiego, francuskiego i niemieckiego. Mamy zdolną młodzież i doskonałych nauczycieli, którzy potrafią zaszczepić pasję do nauki języków obcych.
Przyznany certyfikat na poziomie B2 potwierdza umiejętności językowe, którymi powinni posługiwać się absolwenci uczelni. Uznawane są przez wiele szkół wyższych, stanowią przepustkę na wyższe studia. Takie certyfikaty otwierają drzwi do rożnych instytucji w Polsce, Europie i na świecie, pozwalają na pracę w różnych miejscach i zawodach, nie tylko w korporacjach. Jest to dokument, który zostaje na całe życie.
– Znajomość języków obcych to już nie jest hobby, tylko konieczność – powiedział prezydent Górczyński. – Obecnie społeczeństwo jest bardzo mobilne. Znajomość języka obcego przydaje się w życiu codziennym, dlatego zdecydowaliśmy się jako gmina na finansowanie egzaminów. Nasze działania w tym zakresie zostały docenione i wyróżnione na arenie ogólnopolskiej. Ale to nie jedyne innowacje jakie realizujemy, aby zapewnić młodym ostrowczanom jak najlepszy start w przyszłość. Od tego roku szkolnego młodzież korzysta z dodatkowych lekcji z matematyki, logiki oraz z zajęć plastycznych. Nasza młodzież ma bardzo dobre warunki do nauki i rozwoju.
Cambridge English to najbardziej prestiżowy egzamin, uznawany przez 20 tysięcy instytucji na całym świecie, w tym przez renomowane uczelnie wyższe. Po raz pierwszy przeprowadzono go w 1913 roku. Co roku przystępuje do niego około 5 milionów osób.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *