Tu znajdą siedzibę rady osiedlowe z centrum miasta

W minionym tygodniu w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęły się prace nad budynkiem R1, który stanie w miejsce ?Cafe Browar? w sąsiedztwie Ostrowieckiego Browaru Kultury.
To realizacja zwycięskiej pracy, której autorem była firma ?Dresler Studio Architektura i Urbanistyka? z Krakowa. Konkurs przez ostrowiecki samorząd został ogłoszony w 2017, a na początku 2018 r. nastąpiło jego rozstrzygnięcie.


Projekt zakłada wybudowanie budynku o powierzchni ponad 120 metrów kwadratowych w stylistyce nawiązującej do Ostrowieckiego Browaru Kultury. Obiekt ma służyć mieszkańcom na spotkania rad osiedlowych i organizacji pozarządowych. Gmina miała problem ze znalezieniem wykonawcy, dlatego prace ruszają dopiero teraz. Koszt budowy budynku wyniesie ponad 1 200 000 tys. zł. Prace mają zakończyć się do połowy sierpnia 2020 r.
– Budynek zwany technicznie R1 to nazwa pawilonu, który będzie dedykowany naszemu społeczeństwu, a w szczególności samorządowym radom osiedlowym ? mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. Jeszcze wczoraj stał tu budynek, jeszcze kilkanaście lat temu była tu kawiarnia, a dzisiaj jest tu plac budowy. Pawilon został już zdemontowany i niebawem na jego miejscu powstanie nowy budynek. Stylistyką będzie on nawiązywał do gmachu Ostrowieckiego Browaru Kultury. Kilka rad osiedlowych z dzielnic, które tutaj bezpośrednio sąsiadują, będzie miało możliwość spotykania się w tym nowym budynku. To również będzie miejsce spotkań wszystkich aktywnych osób w naszym mieście. Dla nich to będzie świetna lokalizacja właśnie przy Ostrowieckim Browarze Kultury.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *