Do Ostrowca przyjeżdża Małgorzata Glinka -Mogentale

Ostrowieckie Stowarzyszenie Akademia Volley Stars organizuje w dniu 20 listopada ?Dzień z Mistrzynią?. Podczas eventu młodzi fani siatkówki z ostrowieckich szkół będą mieli okazję spotkać się z dwukrotną mistrzynią Europy w siatkówce, Małgorzatą Glinką – Mogentale.
I tak, w godz. 12.30 ? 14.00 uczestnicy spotkania wysłuchają wykładu motywacyjnego Małgorzaty Glinki pt. ?Z pasją po zdrowie i sukces”. Z kolei w godz. 16:30 – 18:00 zawodnicy Akademii Volley Stars odbędą z mistrzynią wspólny trening.


Małgorzata Glinka, to jedna z najwybitniejszych polskich siatkarek. Aż 286 razy wystąpiła w barwach polskiej reprezentacji w latach 1996-2014. Uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008. Dwukrotnie, w latach 2003 i 2005, zdobywała mistrzostwo Europy. Z zespołami triumfowała w Lidze Mistrzyń w latach 2011 i 2013. W 2001 roku zdobyła Puchar CEV, w 2003 została najlepszą siatkarką Europy. Została uhonorowana CEV Livetime Award za całokształt kariery w 2013. Wielokrotnie zdobywała też tytuł MVP ? najlepszej zawodniczki w Pucharze Świata, Mistrzostwach Europy, Lidze Mistrzyń czy Pucharze CEV.
Małgorzata Glinki powołała obecnie fundację, która realizuje kilka projektów pod ogólną nazwą ?Glinka Academy?. W ich ramach mieszczą się min działania z zakresu zajęć korekcyjnych, organizacja turniejów mini piłki siatkowej, organizacja konferencji szkoleniowych oraz siatkarskich wakacji. W zaledwie kilka miesięcy udało się zaangażować kilkadziesiąt klubów piłki siatkowej działających w kraju do współpracy na rzecz rozwoju piłki siatkowej, szczególnie wśród dzieci. W ramach działań statutowych oraz w ramach projektów Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i Ministerstwa Sportu i Turystyki wzmocniono rozwój instytucjonalny Fundacji Małgorzaty Glinki poprzez włączenie kolejnych klubów w szeregi Glinka Academy, której celem jest podnoszenie kompetencji zespołów trenerskich i pozyskiwanie wolontariuszy do pracy w klubach. W ubiegłym roku dzięki wsparciu jakie otrzymała Fundacja Małgorzaty Glinki z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Narodowego Instytutu Wolności blisko 3000 dzieci i trenerów skorzystało z udzielonej pomocy.
?Dzień z Mistrzynią? w Ostrowcu, to zadanie współfinansowane z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych po uzyskaniu przez stowarzyszenie w 2019 roku dotacji celowej na realizację zadanie ?Siatkarska jesień z Akademią Volley Stars w Ostrowcu Świętokrzyskim”.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Do Ostrowca przyjeżdża Małgorzata Glinka -Mogentale

  • 14 listopada 2019 at 12:42
    Permalink

    czy Ona ma uratować żeńską siatkówkę w Ostrowcu ???

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *