Starsi panowie w? opałach

Był to chyba pechowy dzień dla starszych panów. W dniu 14 listopada 2019 r., o godz. 6.57, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul Denkowskiej, 88-letni kierujący samochodem marki Renault, na przejściu dla pieszych potrącił 80?latka. Pieszy został przewieziony do szpitala.

W dniu 14 listopada 2019 r., o godz. 8.30, w miejscowości Brzozowa, 27-letni kierujący dostawczym pojazdem marki Daewoo, stracił panowanie nad autem i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka 70-letnim kierującym samochodem marki Fiat. Starszy pan został przewieziony do szpitala.

W dniu 14 listopada 2019 r., o godz. 15.11, w Wymysłowie, 83-letni  kierujący samochodem marki Peugeot, podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej zderzył się z 54-letnią rowerzystką, poruszającą się główną drogą. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Domorośli eksperci dodaliby, że starszym osobom należy odbierać prawo jazdy. Ale my głupich rozwiązań nie proponujemy, tym bardziej, że prawdopodobnym sprawcą jednego ze zdarzeń, w którym ucierpiał starszy pan, był 27-latek. Apelujemy natomiast o rozwagę i rozsądek na drogach. Wszyscy odpowiadamy za bezpieczeństwo na drogach.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Starsi panowie w? opałach

  • 15 listopada 2019 at 13:16
    Permalink

    Analizy ekspertów dowodzą, że apelowanie o rozsądek nic nie daje. Rozsądek na drogach wymuszą na kierujących dopiero wysokie mandaty (oraz ich nieuchronność) nawet za drobne przekroczenie prędkości.

    Tak to dział w cywilizowanych krajach a nie w takim kraju jak Polska gdzie na drogach panuje prawo silniejszego.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *