Co po Cafe Browar? Może Work Cafe?

W chwili, gdy rozpoczęła się przebudowa budynku Cafe Browar przy ulicy Siennieńskiej w sąsiedztwie Ostrowieckiego Browaru Kultury, rozgorzała dyskusja w mediach społecznościowych dotycząca ewentualnego wykorzystania nowej powierzchni.
– Jego przeznaczenie jest dla mnie jasne – miejsce spotkań Rad Osiedla, aktywnej młodzieży, ludzi z pomysłami, którzy chcą je przedyskutować w szerszym gronie, konsultacji społecznych itd. Liczę na Państwa aktywność i pomysłowość- czytamy na facebookowym profilu prezydenta.
Trzeba przyznać, że natychmiast pojawiły się ciekawe propozycje, które i nam przypadły do gustu.
– Może fajnie byłoby stworzyć pierwsze w Ostrowcu miejsce w stylu Work Cafe – napisał jeden z mieszkańców. Połączenia miejsca pracy i spotkań przy kawie np. z klientami. Wiele miejsc tego typu szczególnie w dużych miastach powstaje. Dlaczego więc nie stworzyć tego typu miejsca w naszym mieście?
Trzeba przyznać, ze to rzeczywiście bardzo modny trend, gdzie powstają przestrzenie przypominające bardziej kawiarnię niż tradycyjną placówkę bankową.
– Osoby, które obsługują swoje konto z poziomu smartfona lub komputera PC, nie potrzebują już stanowisk kasjerskich, bo wszystkie operacje wykonują samodzielnie. Placówki nadal są potrzebne, ale zmienia się ich wystrój i przeznaczenie – czytamy w jednym z eksperckich materiałów. Pierwszym bankiem, który zatrudnił baristów, był bodajże Idea Bank. W Idea Hubach klienci mogli nie tylko napić się kawy, ale także popracować czy wynająć salkę konferencyjną. Podobny koncept realizuje grupa Santander. Między innymi w Hiszpanii, Brazylii, czy Wielkiej Brytanii uruchomiono pierwsze oddziały Work/Cafe.
Analizując sytuację w naszym mieście, z kontrahentami często spotkania odbywają się w lokalnych restauracjach z dostępem do darmowego Wi-Fi.
– A co jeśliby była możliwość skorzystania w godzinach dopołudniowych z takiego miejsca, gdzie przy kawie można by odbyć spotkanie biznesowe i do tego zapoznać się z materiałami promującymi miasto?- słyszymy.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Co po Cafe Browar? Może Work Cafe?

 • 18 listopada 2019 at 08:39
  Permalink

  Tuż obok jest kawiarnia Zmiana Klimatu i dokładnie tam można spotkać się z klientami itp. Jest wystarczająco kameralnie a zarazem jest w dzień dużo przestrzeni do takich działań. Można jeszcze poszerzyć usługi Recepcji OBK o komercyjne udostępnianie drukarki czy kopiarki dla klientów ale nie wiem czy już obecnie nie ma takiej możliwości w bibliotece.
  Po co w promieniu 40 metrów dublować taki lokal?

  Reply
  • 18 listopada 2019 at 21:38
   Permalink

   Według mnie. Nie ma potrzeby dublowania dwóch obok siebie funkcjonujących lokali. Kwestia aby to połączyć. Forma działalności tego typu miejsca zawsze jest kwestią do dyskusji 🙂 Natomiast pomysł z dostępem do drukarki i kreso bardzo mi się podoba 🙂 Na pewno takie miejsce się przyda w Ostrowcu kwestia dobrze. Pytanie o miejsce i forma działania tego typu placówki. Jeżeli w ogóle powstanie 🙂 Pozdrawiam

   Reply
 • 18 listopada 2019 at 09:59
  Permalink

  Tak work cafe, beda cie tam zapraszać na rozmowe kwalifikacyjna do netii za 5zl/h

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *