W Kunowie dźwigali ciężary. Najlepszy Łukasz Mruk

W sobotę w hali gimnazjum w Kunowie przy ulicy Fabrycznej 1 odbył się, organizowany przez Ludowy Klub Sportowy ?Gryf?, XXI Puchar Gór Świętokrzyskich w Podnoszeniu Ciężarów.

W zawodach, wzorem lat ubiegłych, zapowiedzieli już zawodnicy z klasą mistrzowską. Na starcie zawodów stanęli sztangiści z całej Polski, m.in. Poznania, Sędziszowa, Rymanowa, Starachowic, Skarżyska, Modliszewic, Końskich.

Oto wyniki:

Kobiety

55 kg: 1.Myjak Małgorzata- 163 kg (wynik w dwuboju) Muszyna; 2.Szczygiełka Katarzyna ? 106 kg Muszyna;

59 kg: 1.Marta Bielecka ? 93 kg (Gryf Kunów)

64 kg: 1.Alina Pożoga ? 90 kg (ZS nr 1 Ostrowiec)

71 kg: 1.Surowiec Angelika  40 kg (ZS nr 1 Ostrowiec)

76 kg: 1.Śmieszek Martyna – 40 kg (ZS Nr 1 Ostrowiec)

81 kg: Goszczyńska Kinga – 50 kg (ZS nr 1 Ostrowiec)

Mężczyźni

67 kg: 1.Tokarczyk Szymon ? 200 kg (Muszyna); 2.Owczarski Dawid ? 120 kg (Rymanów)

73 kg: 1.Tomasz Janas ? 170 kg (Końskie); 2.Lipowski Bartosz ? 160 kg (Końskie)

81 kg: 1.Stachurski Dawid ? 205 kg (Końskie); 2.Stachurski Jakub ? 190 kg (Końskie); 3.Surowiec Wojciech ? 125 kg (ZS Nr 1 Ostrowiec); 4.Piejko Kamil ? 125 kg (Rymanów); 5.Lulek Andrzej ? 82 kg (Skarżysko)

89 kg: 1.Łukasz Mruk ? 270 kg (Częstochowa); 2.Latała Jacek  – 190  kg (Starachowice); 3.Wieczorek Paweł –  160 kg (ZS nr 1 Ostrowiec); 4.Rożnowski Edward ? 125 kg (Końskie)

96 kg: 1.Daton Aleksy ? 187 kg (Muszyna); 2.Bakalarczyk Michał- 155 kg (Starachowice)

108 kg: 1.Wrona Hubert ? 193 kg (Starachowice);

Rywalizację wśród juniorów do lat  13 wygrali: Aleksa Pożoga, Dawid Olesiński. Mateusz Olesiński, Igor Sieroń i Wiktor Mroczkowski.

W kategorii open mężczyzn zwyciężył Łukasz Mruk, wychowanek Stali Kunów, a dziś zawodnik AZS Częstochowa. W kategorii kobiet triumfowała Marta Bielecka z Kunowa, w kategorii  kobiet masters  Alina Pożoga, a w kategorii masters mężczyzn Andrzej Lulek ze Skarżyska. Drugie miejsce zajął Edward Rożnowski z Końskich.