Szaleli nietrzeźwi kierowcy

W dniu 21 listopada 2019 r., w Boksycce, kierujący nissanem, 56-letni mieszkaniec gminy Kunów, w trakcie omijania stojącego na poboczu opla, uderzył w jego lusterko.
Jak się potem okazało, zarówno kierujący nissanem, jak i jego pasażer, który na krótkim odcinku także prowadził to auto, byli pijani.
-Obaj kierujący nissanem zostali przebadani na stan trzeźwości ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Okazało się, że alkomat u 56-letniego sprawcy kolizji wykazał 2 promile alkoholu w organizmie. 23-latek odważył się na krótką przejażdżkę nie posiadając uprawnień do kierowania i mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
Tego samego dnia wieczorem, na jednym z ostrowieckich osiedli, jeden z mieszkańców zatrzymał 52-letniego mieszkańca miasta, który podczas manewrowania swoim fordem doprowadził do uszkodzenia stojących w pobliżu dwóch pojazdów. Okazało się, że ostrowczanin odważył się wsiąść za kierownicę swego pojazdu, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.
W obu przypadkach sprawcy odpowiedzą za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Przypominamy, że za kierowanie na tzw. podwójnym gazie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *