Piłkarze KSZO wygrali w Świdniku! Piłkarską jesień zakończyli na 13 pozycji

III liga piłkarska. Grupa IV. *Avia Świdnik – KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (1:2).

1:0 – Sebastian Głaz, 8 min.
1:1 – Marcin Kaczmarek, 18 min.
1:2 – Karol Worach, 30 min.

Avia: Szelong ? Kukułowicz, Głaz, Górka, Kuliga, Wójcik (72.Plesz), Maluga, Ozimek (46.Szpak), Mroczek, Prędota, Białek.Trener: Łukasz Mierzejewski.

KSZO: Lipiec – D.Cheba, Dybiec, Worach, Ziółkowski ? Łokieć, Mężyk, Imiołek (87.Miłek), Burzyński (70.Mąka), Kaczmarek (70.Bełczowski) – Chrzanowski (90.Chałas). Trener: Sławomir Majak.

Żółte kartki: Ozimek, Kołodziej, Kukułowicz – Burzyńśki, Łokieć, Mężyk.

Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków).

Już w 8 min. nasi piłkarze przegrywali, bo po centrze Białka z rzutu rożnego błąd defensywy spowodował, że Głaz umieścił piłkę w siatce.
Riposta pomarańczowo-czarnych przyszła dziesięć minut później. Golkiper Avii niefortunnie odbił piłkę, a Marcin Kaczmarek zamienił ten swoisty prezent na wyrównującego gola.
W tej części gry KSZO objął prowadzenie po tzw. stałym fragmencie gry. Po rzucie wolnym świetnie w polu karnym świdniczan znalazł się Karol Worach i do przerwy prowadziliśmy.
Po zmianie stron, Avia posiadała niby inicjatywę, ale nijak nie potrafiła zaskoczyć defensywy ostrowieckiej i Pawła Lipca. To KSZO miał nawet większe szanse, po strzałach Jakuba Chrzanowskiego i Kamila Bełczowskiego, na zdobycie kolejnego gola. W ten sposób KSZO wywalczył pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej, bo na jesień przełożono tę sobotnią, 18 kolejkę piłkarskich spotkań.
W pozostałych meczach: Chełmianka Chełm – Sokół Sieniawa 0:0; Jutrzenka Giebułtów – Wisła Puławy 0:3 (0:0); Wisła Sandomierz – Siarka Tarnobrzeg 2:0 (0:0); Podlasie Biała Podlaska – Korona II Kielce 0:2 (0:0); Wólczanka Wólka Pełkińska – Hutnik Kraków 0:0; Podhale Nowy Targ – Wisłoka Dębica 2:1 (2:0); Orlęta Radzyń Podlaski – Hetman Zamość 1:2 (1:0); Motor Lublin – Stal Kraśnik 2:1 (2:1).

Przerwa w rozgrywkach potrwa teraz do 7 marca 2020 roku.

One thought on “Piłkarze KSZO wygrali w Świdniku! Piłkarską jesień zakończyli na 13 pozycji

• 23/11/2019 at 16:00

Kiedy feta na rynku ze zdobycia 13miejsca w 4lidze?