Farma Świętokrzyska nagrodzona w prestiżowym konkursie Modern Retail Awards

Kolejna nagroda dla Farmy Świętokrzyskiej. Ten wiodący polski producent ekologicznych owoców, warzyw i przetworów otrzymał wyróżnienie w prestiżowym konkursie Modern Retail Awards.

Wyniki konkursu ogłoszono 18 listopada br. podczas gali kończącej Kongres Nowoczesnej Dystrybucji w Warszawie. Nagrodę z rąk prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Renaty Juszkiewicz odebrał Karol Gębka, dyrektor handlowy Farmy Świętokrzyskiej.

– Cieszymy się, że nasze ekologiczne warzywa, owoce i przetwory są doceniane przez kolejnych konsumentów. Obiecujemy, że nie spoczniemy na laurach – powiedział.

Podczas Kongresu Nowoczesnej Dystrybucji Karol Gębka przekonywał, że przyszłość należy do żywności ekologicznej, bo coraz więcej Polaków szuka żywności bezpiecznej, naturalnej i zdrowej.

– Kiedy rozpoczynaliśmy naszą działalność ponad 15 lat temu, w Polsce praktycznie nie było rynku produktów BIO. Warzywa i owoce, które produkowaliśmy, były surowcem na eksport. Praktycznie 100 proc. tego, co na początku wytwarzaliśmy, stanowiło półprodukt do produktów przetwarzanych na Zachodzie – mówił Karol Gębka.

Podkreślił jednocześnie, że w ostatnich latach sytuacja radykalnie się zmieniła, a rynek żywności ekologicznej w Polsce rośnie obecnie najszybciej w całym sektorze żywnościowym. Jak przyznał, jest to możliwe m.in. dzięki sieciom handlowym, które promują zdrową, ekologiczną żywność.

Dyrektor handlowy Farmy Świętokrzyskiej odniósł się też do cen produktów ekologicznych. Jak mówił, wynikają one m.in. z dużo większego niż w rolnictwie konwencjonalnym nakładu pracy, w tym pracy ręcznej np. przy plewieniu. Składową ceny jest ponadto opakowanie, w przypadku Farmy Świętokrzyskiej – w pełni biodegradowalne.

Rozmowę z Karolem Gębką przeprowadził też w ostatnim czasie ogólnopolski dziennik Puls Biznesu. Dyrektor handlowy Farmy Świętokrzyskiej przytoczył tam m.in. dane, z których wynika, że przeciętny Polak rocznie przeznacza na ekologiczną żywność ok. 6 euro. Dla porównania, statystyczny Niemiec wydaje na produkty BIO 100 euro, a mieszkańcy Danii i Szwajcarii – ponad 200 euro.

Farma Świętokrzyska to istniejące od 2002 r. ekologiczne gospodarstwo rolne, zlokalizowane w Borii k. Ćmielowa, a jednocześnie jedna z największych polskich firm oferujących ekologiczne warzywa, owoce oraz przetwory. Firma zatrudnia 160 pracowników, a na 140 hektarach uprawia ponad 30 rodzajów ekologicznych warzyw i owoców. Swoje produkty dostarcza zarówno do sieci handlowych, jak i odbiorców hurtowych i detalicznych. Ma też własny sklep internetowy.

fot. Jeremi Astaszow

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *