Ostrowiec Świętokrzyski stolicą zimowych mistrzostw Polski w pływaniu

W grudniu bieżącego roku Pływalnia Rawszczyzna będzie gościć czołówkę polskich pływaków niemal we wszystkich rocznikach. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim na zlecenie Polskiego Związku Pływackiego zorganizuje Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat (6-8 grudnia) oraz Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat (18-22 grudnia).
Pierwsza impreza zgromadzi na starcie około 600 zawodników z ponad 100 polskich klubów. W tej grupie znajdzie się 6-osobowa reprezentacja gospodarzy. W barwach KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wystąpią Bartosz Michta, Kajetan Radkiewicz, Michał Kesler, Eryk Sojda, Oskar Karaś i Adrianna Petrykowska. Chłopcy, prócz startów indywidualnych, zaprezentują się również w wyścigach sztafetowych 4×200 i 4x100m stylem dowolnym oraz 4x100m stylem zmiennym.
W lipcu podopieczni trenera Szymona Kurasińskiego wrócili z Olsztyna z letniego czempionatu z dwoma medalami, wywalczonymi na długim basenie. Bartosz Michta był tam drugi w finałowym wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym (2:15.86) oraz trzeci na 100 metrów stylem motylkowym (1:01.25). Podczas rozgrywanych niedawno w Kielcach Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego Michta na tym dłuższym dystansie popłynął o ponad sekundę szybciej niż podczas medalowej próby w Olsztynie (2:14.74) i choć trudno porównać start na basenie 50-metrowym do startu na basenie 25-metrowym, to w ocenie trenera pomarańczowo ? czarnych pływak KSZO prezentuje formę, która pozwala wierzyć na powtórzenie sukcesów sprzed pół roku. Wyniki na poziomie finałów A powinien też wypływać na swoim basenie jego klubowy kolega Kajetan Radkiewicz.
Zawody rozgrywane będą w sześciu blokach startowych ? trzech eliminacyjnych oraz trzech finałowych. Przez trzy dni rozdanych zostanie aż 40 kompletów medali, po 20 dla dziewcząt i chłopców.
Harmonogram mistrzostw:
I dzień ? 6 grudnia (piątek)
eliminacje ? godz. 9.00
uroczyste otwarcie ? godz. 16.45
finały ? godz. 17.00
II dzień ? 7 grudnia (sobota)
eliminacje ? godz. 9.00
finały ? godz. 17.00
III dzień ? 8 grudnia (niedziela)
eliminacje ? godz. 9.00
finały ? godz. 16.00

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.