Światowy Black&White. Wielkie sukcesy w w Bratysławie i Budapeszcie (zdjęcia)

W Budapeszcie odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Fitness i Kulturystyce. W reprezentacji Polski znalazło się czworo zawodników ostrowieckiego klubu ?Black&White?: Nikoletta Sularz, Natalia Czajkowska, Maja Muślewska oraz Paweł Kowalski. Funkcje trenera reprezentacji pełniła na tych zawodach ostrowiecka trenerka Joanna Kępa, a prezes ?Black&White? Grzegorz Kępa został wyznaczony na kierownika (sędziego) sceny podczas tychże zawodów. W imprezie wzięło udział 276 zawodników z 33 krajów.

Wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania. Natalia Czajkowska zdobyła dublet (dwa złote medale) mistrzostw świata, zwyciężając w bikini fitness, najpierw swoją kategorię wzrostową do 166 cm, a następnie kategorię OVERALL. Nikoletta Sularz wygrała kategorię wellness fitness do 163 cm, a w kategorii OVERALL zajęła drugie miejsce. Paweł Kowalski awansował do finału kulturystyki +75kg, w którym zajął miejsce 6, a Maja Muślewska w bikini fitness do 166 cm uplasowała się ostatecznie na miejscu 8.
Drużynowo Polska zajęła trzecie miejsce, a puchar w imieniu PZKFiTS odbierała Joanna Kępa. Grzegorz Kępa otrzymał w Budapeszcie awans sędziowski na najwyższą klasę ? sędziego międzynarodowego klasy A.

Fitnesska ?Black&White? potwierdziła prymat. Nikoletta Sularz mistrzynią świata!

Nikoletta Sularz wywalczyła w Bratysławie tytuł mistrzyni świata w fitness. Sportsmenka ostrowieckiego klubu ?Black&White? zdobyła w tym roku wszystkie laury – mistrzostwo Polski juniorek i seniorek, Puchar Polski open, mistrzostwo Europy juniorek i seniorek i mistrzostwa świata juniorek i seniorek.
Nikoletta ma 23 lata i to jest jej ostatni rok w kategorii juniorek. Zadebiutowała w 2018 roku i od początku pracuje z trenerem Grzegorzem Kępą, reprezentując barwy ostrowieckiego klubu.