Płeć piękna w akcji. Kobiety atakują

W Ostrowcu Świętokrzyskim, w jednym z parków, 28-latka będąca na spacerze ze swoim pupilem poznała młodą kobietę.
Będąc krótko w jej towarzystwie nagle poczuła uderzenie w tył głowy i straciła przytomność. Kiedy się ocknęła, nie było już przy niej nie tylko dopiero co poznanej kobiety, ale i telefonu komórkowego oraz pieniędzy w kwocie 60 zł, które miała przy sobie. Łączna wartość strat, jakie poniosła 28-latka, wyniosła ponad 3.000 zł.
-Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili, że za tą dziwną sprawą kryje się 33-letnia ostrowczanka ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kobieta została zatrzymana. Został jej postawiony zarzut rozboju, za który grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.
Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował wobec 33-latki podejrzanej o dokonanie rozboju, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Zatrzymana z narkotykami
W Ostrowcu Świętokrzyskim kryminalni skontrolowali pojazd marki Skoda, którym kierowała kobieta. W trakcie interwencji przy 34-latce znaleźli biały proszek, wstępnie zidentyfikowany jako amfetamina o wadze blisko 4 gramów. Idąc za ciosem, w mieszkaniu kobiety ujawnili roślinę przypominającą krzew konopi inną niż włóknista. Ponadto, w czasie kontynuowanych z 34-latką czynności, policjanci użyli testera narkotykowego, który wskazał wynik pozytywny. Od kobiety pobrano więc krew do badań. Zabronione środki zostały zabezpieczone, a ona sama zatrzymana w policyjnej celi.
-Kobiecie został przedstawiony zarzut posiadania narkotyków ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Niewykluczone, że 34-latka odpowie również za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego.
Będący na wyposażeniu ostrowieckich policjantów tester narkotykowy służy do sprawdzania obecności środków odurzających w organizmie kierujących pojazdami. To profesjonalny sprzęt elektroniczny przeznaczony do analizy próbki śliny pobranej od kierującego. Dzięki niemu można szybko sprawdzić, czy zatrzymany do kontroli drogowej kierowca nie znajduje się pod wpływem narkotyków. Wynik badania jest znany już po 8 minutach.
Kradzież rozbójnicza w markecie
Ostrowieccy funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali 21-letnią mieszkankę miasta, podejrzewaną o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów.
-21-latka jest dobrze znana policjantom, gdyż w ostatnim czasie dokonywała wielu kradzieży w różnych marketach, a jej łupem padały najczęściej kosmetyki, środki piorące oraz alkohol ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień. Na kobiecie ciąży już jeden wyrok ? kilkunastodniowy pobyt w zakładzie karnym.
Tym razem młoda kobieta usłyszała zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz przestępstwa kradzieży, jak również te dotyczące wykroczeń, a sąd zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.
Próbowała namotać
Skarżyscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zuchwałym rozboju, do którego doszło w kantorze wymiany kryptowalut.
-38-letnia pracownica placówki relacjonowała, że do kantoru weszło trzech nieznanych mężczyzn w wieku ok. 25 -30 lat, którzy zażądali wydania gotówki -mówi nadkomisarz Kamil Tokarski, oficer prasowy KWP w Kielcach. Kiedy oświadczyła, że nie ma pieniędzy, jeden z napastników przyniósł z zaplecza nóż, którym jej groził. Ze strachu wydała im 2.300 zł, po czym napastnicy uciekli w nieznanym kierunku.
W trakcie przesłuchania 38-latka dodała, że w połowie sierpnia tego roku także padła ofiarą rozbójników, którzy zrabowali jej ponad 1.000 zł i dowód osobisty, jednak nie zgłosiła tego policjantom w obawie o swoje bezpieczeństwo.
Śledczy bacznie przyjrzeli się całej sprawie, budzącej od początku ich wątpliwości. Wzięli pod lupę także miejsce, gdzie miało dojść do rozbojów. Z pomocą przyszli im funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno ? Skarbowego w Kielcach, którzy zbadali komputery będące na wyposażeniu kantoru. Szybko okazało się, że są to specjalne urządzenia służące do nielegalnych gier hazardowych, na których można grać za pomocą Internetu.
-W czasie kolejnego przesłuchania 38-latka przyznała, że oba napady, po prostu, wymyśliła, ponieważ sama grała na maszynach, nie płacąc za to ?dodaje nadkomisarz Kamil Tokarski. Aby zatuszować manko wymyśliła, że padła ofiarą rozbojów. Ostrowczanka w przeszłości notowana była m.in. za oszustwo i składanie fałszywych zeznań. Teraz za zawiadomienie o niepopełnionych przestępstwach i ponowne składanie fałszywych zeznań może odpowiadać przed sądem. Za dopuszczenie się takich czynów grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności.
Co dziesiąty sprawca to kobieta?
Jak podała Gazeta Prawna?, w okresie od stycznia do września 2018 r. niemal 28,3 tys. kobiet popełniło przestępstwo. W 2017 r. kobiet sprawczyń przestępstw było 27,9 tys., a w 2016 r. ? 27,2 tys. Jak widać, mamy do czynienia z tendencją wzrostową. Co więcej, statystyki pokazują, że udział pań
wśród sprawców sięga ok. 11 proc. Gazeta Prawna dodaje, że jeszcze w latach 90. wskaźnik ten oscylował na poziomie 4 proc.
Oczywiście nie zawsze policyjne statystyki oddają prawdziwy obraz sytuacji, ale z pewnością go całkowicie nie zakłamują. Nie ulega bowiem wątpliwości, że stereotypy ukazujące wyłącznie mężczyzn jako groźnych przestępców, od pewnego czasu zaczynają trącić myszką. Wszystko się zmienia, zmienia się też światek przestępczy. Eksperci z zakresu kryminologii oraz policjanci wskazują, że niektóre kobiety potrafi ą być równie agresywne jak mężczyźni. Wśród nich brylują młodsze kobiety, które z natury są silniejsze i sprawniejsze fizyczne od tych w sile wieku. Mężczyźni potrafią być brutalni i agresywni, ale niektóre
kobiety także. Przy czym, jeśli już kobieta kogoś zabija, np. swego partnera lub mężczyznę stosującego wobec niej i rodziny przemoc, to wykazuje się niekiedy większą brutalnością i bezwzględnością od mężczyzny.
Opinie ekspertów są ważne, ale nigdy nie zastąpią szczegółowej oceny dokonywanej przez sąd. Dlatego dopóki nie znamy prawdziwych motywów sprawców i wszystkich okoliczności danej sprawy ? nie możemy niczego przesądzać. I to zawsze, i to do samego końca.
Idą w górę
Jak widać, ścieżka kryminalna nie jest wolna od pań. Trzeba z żalem przyznać, że panie i na tej niwie nie mają się czego wstydzić. Płeć piękna skutecznie walczy o ?równouprawnienie? także na tym odcinku.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Płeć piękna w akcji. Kobiety atakują

  • 4 grudnia 2019 at 14:24
    Permalink

    ” Piękna płeć ” powinna być uznawana wybiórczo a nie wobec wszystkich osobniczek płci żeńskiej. Widząc i słysząc w miejscu publicznym przeklinającą młodą matkę z dzieckiem,nigdy w życiu nie powinno używać się wobec niej tak pięknego poetyckiego określenia , więcej,takie indywidua nie powinny świętować Dnia Kobiet i serdeczności wynikających z tego dnia. Jakże to smutne i przerażające – dziś wydaje się trendy używanie bez powodu wulgaryzmów przez ludzi,zwłaszcza młodych ludzi a także już i dzieci. Tylko czekać jak w mediach wulgaryzmy doczekają się swojego miejsca i nikt z młodych na to nie zareaguje.
    A sprawa w/w w artykule kobiet to tylko potwierdzenie tezy że polskie społeczeństwo chamieje,delikatnie mówiąc…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.