Dziś rusza Stacja Narciarska ?Szwajcaria Bałtowska?

Położona nie w wysokich górach lecz na pogórzu Gór Świętokrzyskich nowoczesna Stacja Narciarska ?Szwajcaria Bałtowska? rusza jako jedna z pierwszych ośrodków w regionie i wyprzedziła w tym względzie większość stoków w Polsce. Już dziś oddaje do użytku spragnionych narciarzy swoje pierwsze trasy.

-Zakupiony w tym sezonie nowy system śnieżenia pozwala rozpocząć pracę już jeden stopień poniżej zera. Dzięki temu mogliśmy rozpocząć naśnieżanie tras mimo mało sprzyjających ku temu warunków. Na tą chwilę oddajemy dwie trasy obok wyciągów orczykowych. W kolejnych dniach, jeżeli tylko warunki pogodowe na to pozawalają skupiamy się na dośnieżaniu tras koło kolei krzesełkowej oraz dośnieżaniu tras już uruchomionych ? mówi Monika Pękala z Działu Marketingu Szwajcarii Bałtowskiej. Aktualne warunki na stoku oraz obraz na żywo z kamer można obejrzeć na naszej stronie www.szwajcariabaltowska.pl. Serdecznie zapraszamy.

W zeszłym roku Szwajcaria Bałtowska rozbudowała również wypożyczalnię sprzętu, w której obecnie znajduje się kilkaset par sprzętu wysokiej jakości w pełnych rozmiarówkach ? zarówno nart jaki i desek.

Nowością w tym sezonie jest również nowy system obsługi karnetów, który do tej pory dostępny był jedynie w największych ośrodkach narciarskich. Jest to czytnik dystansowy, który ułatwia obsługę i zapewnia płynność przy przechodzeniu przez bramki wyciągu.

-To nie jedyna nowość, którą szykujemy dla naszych gości w tym sezonie ? mówi Monika Pękala. Narciarze, którzy odwiedzają nas co roku z pewnością zwrócą uwagę na wiele ulepszeń, które wprowadziliśmy. Ci co nas nie znają, będą zaskoczeni, że w woj. świętokrzyskim działa stacja narciarska na takim poziomie. Zaplanowaliśmy również dużo wydarzeń ? u nas zawsze będzie się coś działo.

W sobotę 7 grudnia stacja pracuje od 13:00 do 20:00, w niedzielę 8 grudnia od 9:00 do 19:00. Jak będzie pracowała stacja w kolejne dni podamy wkrótce. W ten weekend czynne są dwie trasy obok wyciągów orczykowych ? trasa 1 (350m) i 2 (570m). Przygotowaliśmy również górkę do jazdy na sankach. Pracuje również wypożyczalnia sprzętu, gastronomia i restauracja Bałtowski Zapiecek.

Stacja Narciarska ?Szwajcaria Bałtowska? jest częścią znanego w kraju Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Dzięki temu, przybywający zimą do Bałtowa narciarze mają dodatkowy pakiet atrakcji, który cieszy przede wszystkim rodziny z dziećmi. Tuż obok stoku znajduje się bajkowa Wioska Świętego Mikołaja, gdzie urzęduje Mikołaj razem ze swoimi zabawnymi elfami. W tym miejscu czeka na dzieci mnóstwo niespodzianek: Świąteczne Kino 5D, Kraina Królowej Lodu, czy szkoła elfów czyli kreatywne zabawy dla najmłodszych i nie tylko.

Obok nartostrady znajduje się również 5 komfortowych domków wypoczynkowych.

W pełnym sezonie Stacja Narciarska ?Szwajcaria Bałtowska? to:
– pięć tras zjazdowych o łącznej długości 2,5 km,
– dwa wyciągi orczykowe,
– 4 osobowa kolej krzesełkowa
– SnowPark
– Szkółka narciarska
– Wypożyczalnia sprzętu

oraz restauracja i samoobsługowe punkty gastronomiczne.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *