Dokonuj świadomych zakupów. Przedstawiamy krótkie vademecum złotych celebrytek

W ostatnich latach prawdziwe rekordy popularności na rynku jubilerskim bije łańcuszek celebrytka, który został nazwany na cześć gwiazd Hollywood. Ich charakterystyczny styl oraz urzekający minimalizm dotarł w gusta wielu kobiet, a fenomen tego typu biżuterii możemy zaobserwować także w Polsce. Takie dodatki są dziś podstawą asortymentu niemalże każdego jubilera. Planujesz zakup celebrytki? Oto wszystkie informacje, jakie musisz posiadać na temat popularnych łańcuszków.

Nie masz pomysłu na prezent dla kobiety? Celebrytka sprawdzi się przy każdej okazji!

Dobrze wybrana celebrytka to wręcz doskonały zakup dla praktycznie każdej kobiety. Łańcuszek stylizowany na wzór hollywoodzkich dodatków jest świetnym materiałem na prezent urodzinowy, świąteczny czy chociażby podarunek z okazji zbliżającej się rocznicy związku. Tego typu wisiorek charakteryzuje się ogromną uniwersalnością. Celebrytka podkreśla każdą stylizację. Bez obawy o modowe faux pas można ją założyć do stroju wizytowego, w którym główną rolę odgrywa suknia lub biała koszula. Swój egzamin zda także w nieco bardziej casualowych, codziennych outfitach. Warto dodatkowo przemyśleć kwestię doboru zawieszki łańcuszka. W zdecydowanej większości pełni ona funkcję symboliczną, a grawer na jej odwrocie będzie upamiętnieniem okazji wręczenia celebrytki. Wówczas biżuteria stanowi nie tylko wartość stylizacyjną, ale także sentymentalną.

Celebrytki najczęściej wykonuje się ze złota. Zobacz, co kryje się za terminem próby tego kruszcu

Zapoznając się z asortymentem najbardziej znanych jubilerów zawsze spotkamy się z określeniem próby interesującej nas celebrytki. To nic innego, jak sposób identyfikowania zawartości złota w jednym stopie. Najczęściej wyrażana jest ona w promilach, jednak zdarzają się przypadki, kiedy producent posługuje się jednostką karatową. Stanowi ona 1/24 składu wagowego złota. Tego typu kruszec jest bardzo miękkim oraz niezwykle plastycznym metalem. W celu zwiększenia odporności podczas codziennego użytkowania, dodaje się do niego domieszki innych surowców. Celebrytki złote o próbie 585 są jednym z najpopularniejszych wyrobów oferowanych przez jubilerów. Znajdziesz je chociażby w sklepie Bovem. Idealnie wypośrodkowana wartość próby jest gwarantem pierwszorzędnej wytrzymałości oraz atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny. Najbardziej drogocenne wyroby opisywane są liczbą 999, a ich wartość przewyższa możliwości finansowe wielu zainteresowanych klientów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *