Łatwiej do Lublina. PKP Intercity z nowym rozkładem jazdy dla województwa świętokrzyskiego  

Powrót czterech bezpośrednich połączeń z Kielc do Lublina, możliwość szybszej podróży do Warszawy ? to najważniejsze nowości dla województwa świętokrzyskiego w nowym rocznym rozkładzie PKP Intercity, który wejdzie w życie w niedzielę 15 grudnia 2019 roku.

Pasażerowie będą mogli także ponownie korzystać z połączenia TLK Nida łączącego Kielce  z Warszawą. Pociąg umożliwi poranny przyjazd do stolicy, zatrzymując się na Warszawie Centralnej o 8:05.

Trasę zmienia nocny pociąg TLK Ustronie relacji Przemyśl ? Kołobrzeg. Wraca na trasę podstawową przez Warszawę i pojedzie w skróconej relacji Kraków ? Kołobrzeg. W rozkładzie 2018/2019pociąg ze względu na prace modernizacyjne na liniach kolejowych, kursował trasą objazdową na odcinku Kielce ? Iława przez Częstochowę, Zduńską Wolę Karsznice, Inowrocław i Toruń. Tym samym Suchedniów i Skarżysko-Kamienna odzyskają połączenie z Warszawą, Krakowem i Radomiem i Trójmiastem.

Od 15 grudnia dużo łatwiej będzie dojechać z Kielc do Lublina. Na tory wracają cztery bezpośrednie połączenia między miastami, między innymi nowy pociąg IC Bolko relacji Lublin ? Szczecin przez Kielce, Wrocław i Zieloną Górę.

IC Żeromski relacji Olsztyn ? Kraków w nowym rozkładzie pojedzie zmienioną trasą przez Żelisławice i Centralną Magistralę Kolejową. Dzięki temu czas przejazdu między Kielcami
a Warszawą wyniesie około 2 godzin i 30 minut, czyli około 20 minut krócej niż najszybszy obecnie pociąg na tej trasie.

PKP Intercity wprowadza nowy postój ? Skarżysko Kościelne. Dzięki temu pociągi relacji Warszawa ? Przemyśl, które do tej pory omijały Skarżysko-Kamienną będą obsługiwać miasto.

Otwarcie linii kolejowej łączącej Warszawę i Lublin spowoduje, że jadące przez Kielce pociągi IC Morcinek, IC Bolko i TLK Sztygar przestaną kursować tymczasową trasą do Warszawy i pojadą do Lublina. Wpłynie to na zmniejszenie liczby połączeń między Kielcami a stolicą z siedmiu do sześciu.

Dostosowanie do prac modernizacyjnych

Obowiązujący od 15 grudnia br. rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. Kontynuowane są prace na odcinku Radom ? Czachówek. Pociągi do Warszawy jadą trasami objazdowymi przez Dęblin lub Idzikowice.

Kompleksowa informacja dla podróżnych

Bilety PKP Intercity dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta na głównych dworcach, w automatach biletowych, a także przez Internet. Dokładne informacje na temat biletów i rozkładu jazdy przewoźnika pasażerowie uzyskają na stronie www.intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.).

Print Friendly, PDF & Email

5 thoughts on “Łatwiej do Lublina. PKP Intercity z nowym rozkładem jazdy dla województwa świętokrzyskiego  

 • 12 grudnia 2019 at 17:40
  Permalink

  Myślałem że czytam internetowe strony Gazety Ostrowieckiej a okazuje się że to Gazeta Kielecka. No bo co obchodzą mnie połączenia z Kielc skoro mieszkam w Ostrowcu i z Ostrowca oczekuję kolejowych połączeń np. nad morze,do Lublina czy na Śląsk oczywiście bez przesiadek.Jeszcze w latach 80. można było wsiąść do pociągu PKP na stacji w Ostrowcu i jechać bezpośrednio do Trójmiasta a nawet do Kołobrzegu,frekwencja na tej linii była bardzo duża ale komuś to przeszkadzało i zlikwidowano tę relację.

  Reply
 • 12 grudnia 2019 at 22:12
  Permalink

  Dokładnie, co ze stacją kolejową w Ostrowcu i z jej połączeniami ? Czy ktoś działa wg w tej sprawie. Dokąd rządzący Ostrowem będą tak nieudolni. Jeśli nic się nie zmieni w kwestii nowych połączeń kolejowych i autostradowych w Naszym mieście będziemy czarna dziura na mapie Polski. Kto zainwestuje w miasto do którego trudno czymkolwiek dojechać. Ostrowieccy urzędnicy obudźcie się w końcu !!!!

  Reply
 • 13 grudnia 2019 at 00:47
  Permalink

  Jestesci bardzo profesjonalini….. bla… bla …bla duzo przerobionego tekstu a o nowym poloczeniu z Ostrowca do Bydgoszczy przez Torun, Wloclawek to juz cicho sza !!!

  Reply
 • 13 grudnia 2019 at 09:16
  Permalink

  Bardzo duża liczba mieszkańców Ostrowca dojeżdża do Gdańska i co? Zawsze mamy pod górkę.Przeważnie s a to osoby starsze ,dojeżdżające do rodzin w trójmieście.Najwyższy czas ,aby zająć się bezpośrednimi dojazdami .Bo PKS jadący do gdańska 11 godz. to nie podróż dla seniorów ,.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *