Świątecznie na Kolonii Robotniczej (zdjęcia)

Świąteczna atmosfera towarzyszyła spotkaniu mieszkańców na os. Kolonia Robotnicza. Tradycyjnie osiedlową Wigilię przygotował miejscowy samorząd z przewodniczącym Andrzejem Pałką.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Chrystusa Nauczyciela z udziałem proboszcza ks. prałata Wiesława Skrzypczyka. Po nabożeństwie mieszkańcy udali się do świetlicy przy boisku ?Orlik?, gdzie przy opłatku składali sobie życzenia i degustowali wigilijne potrawy. Atrakcją wieczoru były prezentacje najmłodszych mieszkańców osiedla. Swoje talenty prezentowali uczniowie pierwszej klasy  Publicznej Szkoły Podstawowej w Szewnie pod kierunkiem Anny Adamczyk oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie pod kierunkiem Agnieszki Misztal i Agnieszki Staniek. Mali artyści zaprezentowali montaż słowno -muzyczny przenosząc widownię w magię Świąt Bożego Narodzenia.

Nie zabrakło życzeń od władz samorządowych miasta i powiatu, które przekazali mieszkańcom: radna Agnieszka Rogalińska i naczelnik Tomasz Gębka. Uczestnicy spotkania otrzymali także upominki w postaci kalendarzy. Znane i lubiane kolędy rozbrzmiewały w świetlicy do późnego wieczora.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *