Siódma porażka z rzędu siatkarek KSZO

I liga siatkówki. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? SMS PZPS Szczyrk 0:3 (17:25, 12:25, 18:25).

KSZO: Klekot, Kacprzak, Marcyjanik, Dyduła, Kobus, Rdzanek (libero), Kawa oraz Klepacz, Błaszczyk, Kmuk. Trener: Marcin Cebo.

SMS: Szmajduch, Borowczak, Łazowska, Damaske, Stefanik, Mazur (libero), Hyży oraz Szczotkiewicz, Szlagowska, Czyrniańska. Trener: Wiesław Popik.

Siatkarki KSZO rozpoczęły rundę rewanżową od przegranej z licealistkami ze Szczyrku. To była już siódma z rzędu porażka naszej drużyny, której sytuacja staje się coraz trudniejsza.

W spotkaniu z SMS nie mogła zagrać zmagająca się z anginą Emilia Piotrowska i w roli środkowej musiała zagrać Kamila Dyduła.

Spotkanie ujawniło całą moc problemów ostrowieckiego zespołu, który został przez SMS odrzucony od siatki i nijak nie potrafił znaleźć recepty na atak rywalek z wysokich piłek i dobrą grę blokiem. Do tego pojawiały się błędy na przyjęciu i praktycznie poza zagrywkami obu Monik – Kacprzak i Kawy – KSZO nie zaskakiwał młodych przeciwniczek także tym elementem gry. Do tego zespół popełnił zbyt dużo błędów własnych, by myśleć chociażby o ugraniu jednego seta.

W pierwszym secie SMS szybko objął prowadzenie. Było 1:3, 2:7, 7:14, 11:20. Nie pomagały ani przerwy na żądanie trenera Marcina Cebo, ani dokonywane przez niego zmiany.

W drugiej partii KSZO objął prowadzenie 3:0, ale po chwili było już 4:6 i 6:16. Od stanu 8:20 ostrowczankom udało się zapobiec kompromitacji, bo po paru, lepszych akcjach ostatecznie ugrały w tym secie więcej, niż 10 oczek.

Trzeci set był wyrównany do stanu 6:6. Później podopieczne trenera Wiesława Popika uzyskały pięć punktów przewagi, którą w końcówce tej odsłony spotkania jeszcze powiększyły.

Kapitan zespołu Izabela Klekot podkreśla, że trudna sytuacja w klubie odbija się na pełnej niemocy grze drużyny. Natomiast trener Marcin Cebo mówi, że zespół zupełnie dobrze prezentuje się na treningach, ale niestety nie potrafi tej dyspozycji przełożyć na występy ligowe.

Tuż przed świętami, 21 grudnia siatkarki KSZO zmierzą się w Świeciu z liderem, ekipą Jokera.