17 mln zł dla Ostrowca Świętokrzyskiego. Będą hybrydowe autobusy

Umowy na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 kompleksowej termomodernizacji budynków gminnych lub rozwój ekologicznego transportu, w tym rowerowego, podpisały władze miast i gmin z samorządem województwa świętokrzyskiego.

W wydarzeniu uczestniczyli marszałek Andrzej Bętkowski, członkowie Zarządu Województwa Marek Jońca i Marek Bogusławski oraz Grzegorz Banaś, przewodniczący Komisji Strategii Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.
? To ważne projekty, które z pewnością będą wpływać na poprawę stanu naszego środowiska. Trzy umowy dotyczą termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w gminach Łopuszno i Chmielnik, a cztery ? wsparcia rozwoju ekologicznego, przyjaznego środowisku transportu miejskiego w Kielcach, Ostrowcu, Jędrzejowie i Morawicy ? poinformował marszałek województwa Andrzej Bętkowski.
Jak już informowaliśmy, nasze miasto realizując program ?Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim? zainwestuje w ekologiczne autobusy i ulepszenie sieci komunikacji miejskiej. Miasto otrzyma na ten cel prawie 17 mln zł przy całkowitym koszcie projektu sięgającym prawie 21 mln 800 tys. zł. W planach jest zakup m. in. 5 hybrydowych autobusów, przebudowa przystanków, montaż tablic informacyjnych, ale także przebudowa fragmentu ulic 11-go Listopada i Samsonowicza i przebudowa skrzyżowania tych ulic.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “17 mln zł dla Ostrowca Świętokrzyskiego. Będą hybrydowe autobusy

 • 18 grudnia 2019 at 17:31
  Permalink

  Najpierw zróbcie WSZYSTKIE drogi a dopiero później myślcie o nowych autobusach. Po Ostrowcu nie da się jeździć nie tylko ulicami wymienionymi powyżej. Pomyślcie o całym Ostrowcu a nie dwóch ulicach gdzie do innych od lat się nikt nie przyznaje i gdzie nie ma chodników, ale no tak przystanki i autobusy ważniejsze.

  Reply
 • 18 grudnia 2019 at 19:12
  Permalink

  Takie ulice jak Chmielowska – zapomniane przez władze. Zero chodnika, fatalny asfalt. Nawet tablica taxi 2 strefa jest na początku ulicy, 100 metrów od ul. Żeromskiego (!!!) (kto o tym decyduje?) pomimo, że ulica jest w granicach miasta.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *