Z Wiolettą Walerowicz o Świętokrzyskiej Olimpiadzie Taekwondo. 200 zawodników z Polski, Słowacji, Białorusi…

-W najbliższą sobotę, 21 grudnia Hala Widowiskowo-Sportowa w Ostrowcu Świętokrzyskim po raz czwarty będzie gościć młodych adeptów taekwondo olimpijskiego…

-Tak, zawody odbędą się w ramach rywalizacji w Świętokrzyskiej Olimpiadzie Taekwondo – mówi prezes i trenerka Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego, Wioletta Walerowicz. -Organizatorem zawodów jest nasze stowarzyszenie  we współpracy ze Świętokrzyskim Okręgowym Związkiem Taekwondo Olimpijskiego i przy współfinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Patronat nad zawodami objął prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński.

 

-Na starcie Świętokrzyskiej Olimpiady Taekwondo staną absolutnie najmłodsi adepci tej sztuki walki?

-Świętokrzyska Olimpiada Taekwondo to największy w regionie turniej skierowany do najmłodszych adeptów tej dyscypliny, bo w wieku od 5 do 14 lat. Dla dzieci przygotowano kilka konkurencji sprawnościowych sprawdzających szybkość, skoczność i technikę, natomiast starsi zawodnicy w kategoriach młodzik i kadet zmierzą się w konkurencji walki sportowej kyorugi.

-Wzorem lat ubiegłych zapewne nasza hala znów zapełni się i to szczelnie najmłodszymi przedstawicielami taekwondo?

-W tegorocznej edycji swój udział zgłosiło blisko 200 zawodników z kilkunastu klubów z Polski, Słowacji i Białorusi. Dla początkujących zawodników zawody będą doskonałą okazją do zaprezentowania swoich umiejętności, często po raz pierwszy na macie. Część zawodników zmienia kategorie wiekowe i będzie zdobywać doświadczenie w nowych kategoriach jako przygotowanie do startów w przyszłorocznych Pucharach Polski. Zapraszam wszystkich kibiców do wsparcia dopingiem młodych sportowców. Sportowe zmagania rozpoczną się około godziny 10.

-Dziękuję za rozmowę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *