Ostre brzmienia w ?Malwie?. ?Azotoxyczny Swiat?

Już 28 grudnia, w Osiedlowym Domu Kultury ?Malwa? będziemy świadkami muzycznej uczty z ostrzejszym brzmieniem w tle.
Końcówka roku na kulturalnej mapie Ostrowca nieodzownie wiąże się z kolejnymi urodzinami zespołu Azotox – legendarnej punkowej załogi, a zarazem liderów rodzimej sceny muzycznej.
Będzie to okazja do posłuchania najważniejszych numerów ćmielowsko-ostrowieckiej ekipy, ale też do zaznajomienia się z utworami z najnowszej płyty – ?Azotoxyczny Świat?, z której single takie jak ?Chłopaki z czerwonego miasta?, ?Jesteśmy punkami?, czy ?Toksyczny Świat? mają potencjał na wywołanie niezłego fermentu na polskiej scenie rockowej.
?Czy pamiętasz to miasto rozświetlone nocami
Czy pamiętasz bloków okna błyskające światłami (?)
Tętniące nocą parki, siedzenie do dnia
Rozmowy o niczym, toasty do dna!?
Wielu z nas taki właśnie Ostrowiec zapamiętało i zapewne dla wielu będzie to okazja, by powrócić na karuzeli wspomnień do sentymentalnych czasów okresu dorastania. Będzie refleksyjnie, co nie znaczy, że mniej buntowniczo.


W ramach 29-tych urodzin zespołu na scenie zobaczymy też między innymi Vea Victis. Kolejną ekipą będzie zespół Smoleńsk, w którego repertuarze można dostrzec bezkompromisowość zarówno muzyczną, jak i tekstową, a sam zespół personalnie blisko związany z gospodarzami koncertu. Już stałym elementem urodzinowych koncertów będzie występ Nauki o Gównie – która gości na różnorakich scenach już od ponad 30 lat. Legenda polskiego punk rocka, która zasłynęła kontestacją sytuacji politycznej i społecznej lat 90-tych – wielka uczta dla fanów muzyki buntu. Lider NOG – Mariusz Giglewicz – na stałe zapisał się w historii Azotoxu, pozostając z nim związany praktycznie od początku istnienia zespołu. Przez członków Azotoxu nie bez kozery nazywany jest ich przyjacielem, a takie słowa zobowiązują. Jako przedsmak i zarazem nie lada ciekawostkę, zapraszamy do obejrzenia archiwalnego nagrania koncertu NOG w Malwie z… uwaga, 1995 roku! Pełny koncert dostępny jest na platformie YouTube.
Punktem kulminacyjnym wieczoru będzie oczywiście przejęcie sceny przez gospodarzy wydarzenia. Wszyscy fani Azotoxu będą z pewnością nie lada zdziwieni niespodzianką muzyczną, jaką przygotowuje dla nich zespół.
Natomiast na zakończenie imprezy urodzinowej wystąpi znany wrocławski punk rockowy skład – Prawda, którego znakiem rozpoznawczym jest różnorodność stylistyczna. Obecnie jest to jedna z najprężniej działających formacji punk rockowych na polskiej scenie. Prawda nadal jest na etapie promocji albumu „Chaos in Poland”, a w 2019 roku obchodzi swoje 25 lecie istnienia na scenie.
Określenia ?legenda?, ?legendarny?, pada w tekście nad wyraz często, ale bez wątpienia nie jest nadużyciem. Przed nami spora porcja polskiego punk rocka z najwyższej półki.
Zapraszamy już teraz do równie legendarnej ?Malwy?, by zanurzyć się w azotoxycznym świecie!
Start imprezy zaplanowano na godz. 18:00.
Na urodzinach zagrają:
17.30 otwarcie bramek
18.00 – 18.30 Smoleńsk
18.40 – 19.00 Vea Victis
19.10 – 19.50 Schizofrenia
20.00 – 20.50 Nauka o Gównie
21.00 – 22.00 Azotox
22.10 – 23.00 Prawda
23.00-…Azotox&Przyjaciele Akustycznie
Bilety po 30 zł, młodzież za okazaniem legitymacji 20 zł – niech mają. Nie ma żadnej przedsprzedaży.
(DaK)

Print Friendly, PDF & Email