Starosta oferuje 40 tys. złotych

Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie, podsumowującej dotychczasową pracę zarządu powiatu, dużo czasu poświęcono informacjom dotyczącym szpitala. O zmianie nazwy, wizerunku, ściąganiu dodatkowych środków na zakup potrzebnego sprzętu mówili: starosta opatowski Tomasz Staniek i wicestarosta Małgorzata Jalowska.

-Działania, które przedsięwzięliśmy w kierunku szpitala spotkały się także z akceptacją lekarzy – mówi starosta. Wiem, że szpital, gdyby nie było dobrej fachowej kadry lekarskiej, z pewnością by nie istniał. Obiecałem, że ten szpital będzie drugą Leśną Górą. Mamy lekarzy, przychodzą do nas nowi lekarze, którzy będą u nas operować. Od niedawna, bo od ubiegłego tygodnia, mamy nowych chirurgów, którzy pracują w systemie całodobowym i w systemie dyżurowania. Dobieramy tak kadrę chirurgów, aby były tu przeprowadzane zabiegi i usługi w szerokim spektrum chirurgii. Poprzednio była tutaj tylko chirurgia naczyniowa, dzisiaj mamy chirurga naczyniowca, chirurga ortopedę i innych chirurgów, którzy przeprowadzają całą gamę zabiegów. Dzięki rezerwie budżetowej i sprzętowi, który zostanie zakupiony, m.in. laparoskop z przystawką artroskopu, zostanie jeszcze bardziej rozszerzona oferta zabiegów. Chcemy także, aby ten szpital był przystosowany do chirurgii jednego dnia. Rozwijamy również chirurgię onkologiczną, niezmiernie ważną dzisiaj, kiedy mamy dużo nowotworów skóry, który stosunkowo łatwo można rozpoznać.

Starosta przyznał, że szpital w Opatowie nadal potrzebuje lekarzy anestezjologów i internistów. Starosta zachwalał, że takich warunków lokalowych i relacji personalnych nikt inny nie jest w stanie zagwarantować.

-Lekarz w opatowskim szpitalu może zarobić tyle, ile w innych szpitalach, na pewno będzie to kwota satysfakcjonująca – mówi starosta.

Na pytanie, czy lekarz może zarobić nawet 40 tys. zł, starosta odpowiedział, że jeżeli zarobi taką kwotę w innym szpitalu, to w opatowskim również może.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *