Unijne środki na termomodernizację szkół, świetlic i obiektów kultury

Gmina Wojciechowice otrzymała blisko 1,5 miliona złotych na termomodernizację szkoły podstawowej w Gierczycach, świetlicy wiejskiej w Bidzinach oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowicach. Realizacja projektu umożliwi poprawę jakości powietrza, poprzez redukcję zanieczyszczeń do atmosfery i zwiększenie efektywności energetycznej budynków. Całkowita wartość modernizacji instalacji centralnego ogrzewania, wymiany oświetlenia na energooszczędne, montażu instalacji fotowoltaicznej, docieplenia budynków oraz wymiany stolarki okiennej i drzwiowej to blisko 2,3 mln zł.

W sumie dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w kwocie 10,5 mln zł możliwa będzie termomodernizacja szkół, hali sportowych, świetlic wiejskich i obiektów kultury w gminach Wojciechowice, Fałków, Końskie oraz Moskorzew.

Łączna wartość projektów to ponad 17 milionów złotych.

– Cieszymy się, że udało nam się jeszcze w tym roku zakontraktować te projekty, gdyż beneficjenci będą mogli szybciej ruszyć z ich realizacją – zaznacza Jacek Sułek, dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Jak dodaje, ostateczny termin wydatkowania środków to rok 2023, jednak każdy z projektów może zostać zrealizowany wcześniej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *